Kergejõustik

Napis liibuvais rõivais naiskergejõustiklasi häirivad Dohas kasutusel olevad „piiluvad“ kaamerad (5)

Toimetas Mihkel Talivee, 30. september 2019 20:55
Gina Lückenkemper.Foto: Reuters/Scanpix
Doha MMil kasutusele võetud innovaatilised lahendused, mille eesmärgiks on kergejõustiku pealtvaatajale huvitavamaks muutmine, on vähemalt mõnele fännile rõõmu valmistanud. Kuid unustatud on ürituse peakangelased ehk sportlased. Nii mõnigi jooksutäht on tunnistanud, et teda häirivad kaamerad, mis neid ebameeldiva nurga alt filmivad.

Konkreetselt peetakse silmas neid videoaparaate, mis on kinnitatud stardipakkude sisse. Kõige suuremat kriitikat on innovaatiline lahendus saanud Saksamaa sprindikaunitaridelt Tatjana Pintolt ja Gina Lückenkemperilt.

“Naisena leian, et see (kaamerad) on väga rumal. Ja kahtlen, kas selle idee loomisel mõnda naissoost isikut kaasati,” vahendas CNN Lückenkemperi sõnu, kes tõdes, et tunneb end nende kaamerate ees tõeliselt ebamugavalt.

Saksa kergejõustikuametnikud võtsid kaebuste järel ühendust Rahvusvahelise Kergejõustikuliiduga (IAAF), mille järel otsustati, et kaamerate kasutamist piiratakse ning intiimsed kaadrid tsenseeritakse.

Spordisõbrale võib aga kaamerate tegevus meeldida: 40 000 inimest mahutaval staadionil haigutab pidev tühjus, ehk on fännid end hoopis koju televiisorite taha naelutanud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee