Kergejõustik

DOHA BLOGI | Deivil Tserp | Eestil on juba kolm kaudset MM-medalit! (7)

Deivil Tserp, Doha, 1. oktoober 2019, 17:02
Kettaheite maailmameistri Daniel Stahli mänedžer on eestlane Hans Üürike.Foto: KAI PFAFFENBACH
Küllap arvab mõni lugeja selle kommentaari pealkirja põhjal, et Kataris peetaval kergejõustiku-MMil paisati pressikeskusse tasuta alkohol. Kuid siinkandis võib kärakat saada ainult eliithotellidest ja sealne hind mõjub nagu kainestav kaikahoop lagipähe.

Tegelikult on pealkirjas väike tõetera sees. Praegu otsitakse ju elus kõikvõimalikke seoseid. Spordialade kuninganna telgitagustes sätib traagelniite mitu tublit eestlast.

Samal teemal

Pärast meeste kettaheite lõppvõistlust oli siinkirjutajal põhjust õnnitleda mänedžer Hans Üürikest, kelle hoolealused, rootslane Daniel Stahl ja jamaikalane Fedrick Dacres napsasid kaksikvõidu.

Teen sügava kummarduse ka Stahli islandlasest treenerile Vesteinn Hafsteinssonile, kes viis absoluutsesse tippu Gerd Kanteri ja nüüd Stahli. Gerdiga kulus tal üsna mitu aastat, et õpetada karu tantsima. Ega need sooritused tehniliselt kõige kenamad olnudki, ent medaleid tuli kui rahekruupe hilissügisesel ajal.

Samas tundub, et Stahliga pidi Hafsteinsson veel rohkem vaeva nägema. Kui ta 17aastase poisi oma rühma võttis, kaalus too koguni 170kilo. Kuidas seda nüüd viisakalt öelda, päris diplomaatiliselt vist ei saagi – koguka noormehe mahutamine kettaringi on olnud tõeline meistriteos!

Dohas oli tänavune valitseja Stahl ilmselgelt haavatav, aga keegi ei soovinud võtta kuldmedalit, mida ta vabatahtlikult kandikul pakkus. Ja kui lõpuni ausaks jääda, siis oli see kettafinaal eelmiste tiitlivõistluste kontekstis üks lahjemaid.

Kiibitsejad rääkisid alati, et Kanter oli jõuproovidel surmigav. Ometi vaidlen neile tuliselt vastu: ta suutis peaaegu alati mõne Vana-Kreeka draamameistri suurteose areenil läbi mängida, hoolitsedes, et vanaema Erika kaaniks kodus suhkruvett ja fännide pulss peksaks rekordilise sagedusega.

Esmaspäevase võistlusõhtu magnet oli naiste kõrgushüpe. Tundus, et kätte on jõudnud kosmonautikapäev ja osavõtjatele ei mõju maa külgetõmbejõud enam üldse. Neli naist ületasid vähemalt kaks meetrit. Ukrainlanna Julia Levtšenko jäi nii hea tulemusega medalita!

Tema kaasmaalanna Jaroslava Magutših püstitas alla 20aastaste maailmarekordi, alistades kõrguse 2.04, mis andis sama tulemusega triumfeerinud venelanna Maria Lasitskene kannul teise koha. Taas võib öelda, et killuke ukrainlanna medalist kuulub Eestile, sest tema mänedžer on Aivar Karotamm. Nüüd peaks see lennukas pealkiri lugejatele selgem olema.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee