Kaur Kivistik.Foto: AHMED JADALLAH
Deivil Tserp, Doha 1. oktoober 2019 19:46
Kaur Kivistik pingutas Dohas kergejõustiku-MMil 3000 m takistusjooksus nagu jaksas, kuid kahel viimasel ringi käis tugev tempo talle üle jõu ja lõpuks jäi sihikul olnud Eesti rekordist puudu rohkem kui kümme sekundit.

Pärast kurnavat etteastet raputasid 28aastast sportlast küll vastakad tunded, ometi oli ta saadud emotsiooniga rahul.

„Eks just selliste võistluste nimel sportlased trenni teevadki. Bill Gates (tarkvaraettevõtte Microsoft asutaja – toim.) võib poodi minna, visata miljoni letti ja küsida, kas saaks sama maitse suhu, aga ei saa,“ rääkis visa jooksja muheldes.

Esimeses eeljooksus startinud Kivistik läbis distantsi ajaga 8.39,26, mis andis talle 39. koha. Selle eeljooksu kiireim oli etiooplane Getnet Wale 8.12,96ga.

„Kõik jooksud olid üllatavalt kiired,“ arutles Eesti rekordi 8.28,55 omanik. „Üritasin tempot hoida nii kaua kui jaksasin, aga enesetunne ei olnud täna nii hea nagu ma lootsin. Kaheks viimaseks ringiks olid kõik mahlad täitsa väljas.“

Pärast finišijoone ületamist langes Kivistik justkui niidetult tartaanile. „Kerge ei olnud,“ lausus ta otsekoheselt. „Staadionil muudetakse temperatuuri kunstlikult soodsamaks. Kogu aeg oli niisugune tunne, nagu puhuks tuul vastu. Mulle see ei meeldinud.“

Kivistiku sõnul venis hooaeg liiga pikaks. Ta alustas juba aprillis, MMil toimus tema jooks 1. oktoobril.

„Maailmameistrivõistluste pileti jahtimine venis liiga pikaks. Kui täitnuksin normi hooaja esimeses pooles, saanuksin teistmoodi valmistuda. Paraku pidin kaarte kogu aeg ümber mängima, mis ei olnud hea. Septembris Eestis harjutamine kujunes päris keeruliseks,“ mõtiskles ameeriklase Mark Mischi hoolealune.

Samal teemal

Kommentaarid  (7)

sõna sekka 2. oktoober 2019 12:06
Võistlused olid valel ajal !! Sellist enese õigustust annab ikka välja mõelda , kui oled ikka äpu siis tunnista ka seda , mitte ära mõtle naiivsusi välja. Häbi hakkab !
näss 2. oktoober 2019 11:12
Vanasti olid spordimehed pärast sellist altminekut enda peale vihased, ütlesid otse välja, et asi läks sinnasamusesse, aga uuel ajal ei tohi võib- olla iseenda kohta ka otse öelda, tembeldatakse järsku vihakõneks. Siis hakataksegi suust jama välja ajama.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS