Kergejõustik

Doha MMil hidžaabiga võistelnud kergejõustiklane: kas minu peakate on tõesti nii šokeeriv? (10)

Toimetas Henry Lääne, 2. oktoober 2019 11:00
Mariam Farid Doha MMil uhkes üksinduses.Foto: Ahmed Jadallah
Kergejõustiku MMil naiste 400 m tõkkejooksus pika puuga viimaseks jäänud Mariam Farid kannab sportides hidžaabi. "Ma ei esinda ainult iseennast, vaid traditsiooni ja Katari naisi," tunneb sportlane uhkust.

Farid läbis eeljooksus tõketega vürtsitatud staadioniringi 1.09,49ga, mis tähistas küll tema isiklikku rekordit, kuid teistele atleetidele naine konkurentsi ei pakkunud. 36 lõpetaja seas sai ta kindlalt viimase koha, eelviimane positsioon jäi enam kui kümne sekundi kaugusele.

Ent Doha MMil suure tulemuse tegemine polnudki Faridile esmatähtis. "Sain viimasest kohast kiiresti üle, kuna mõtlesin naistele, kellel läheb kunagi samamoodi."

Farid soovis Dohas näidata üle maailma kokku tulnud inimestele, et hidžaabiga jooksmine pole midagi imekspandavat. Samas saab ta väga hästi aru, et pealtvaatajad ja konkurendid pole sellega harjunud. "Nad on hidžaabiga sportlaseid nähes üllatunud. Mõnikord küsin endalt, kas minu peakate on tõesti nii šokeeriv," rääkis ta.

Samuti loodab sportlane, et ta suudab innnustada noori Katari naisi kergejõustikuga tegelema. "Nad peavad teadma, et staadionil ei pea kandma lühikesi pükse. Minu käest küsitakse seda palju, eriti sotsiaalmeedias."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee