Kergejõustik

Pikad püksid koju jätnud maailmarekordinaise üllatav kriitika: mul hakkas Doha MMil külm 

Toimetas Henry Lääne, 2. oktoober 2019 15:29
Barbora Špotakova.Foto: IBRAHEEM AL OMARI
Kergejõustiku MM Dohas on teeninud palju kriitikat. Küll ei meeldi sportlastele ja fännidele vähene pealtvaatajate arv, küll valmistab probleeme pidev leitsak. Viimasena valas õli tulle Tšehhi odaviskestaar Barbora Špotakova.

Kuna päeval tõuseb Dohas tajutav temperatuur üle 40 kraadi, on staadionil spetsiaalsed puhurid, mis peaksid sportlastele appi tulema. Naiste odaviske maailmarekordinaine Špotakova pole konditsioneeri tööga aga rahul.

"Mul oli külm. Lisaks oli staadion täiesti tühi," sõnas ta pärast eilset odaviskevõistlust Tšehhi meediale. "MM näeb teleriekraanilt parem välja kui koha peal."

Ta jätkas: "Kergejõustik on suveala, mida peetakse õues. Olen sportlane, sest tahan tööd teha värske õhu käes, mitte konditsioneeriga kontoris." Špotakova ei arvanud, et tal läheb Kataris vaja pikki pükse, mistõttu pidi ta eelvõistluse ajal neid oma tiimilt paluma.

Kahekordne olümpiavõitja ja kolmekordne maailmameister Špotakova jäi Dohas oma paremate päevade tulemustele selgelt alla. Tšehhitar viskas oda 59.87 ja teenis üheksanda koha. Maailmarekord on 72.28.

Samal teemal

03.10.2019
ÕL DOHAS | GALERII | Ringkäik uskumatus spordiluksuses ja lakke maalitud sinitaeva all
03.10.2019
ÕL DOHAS | Maailmarekordimees: me pole sellise kümnevõistlusega harjunud
02.10.2019
ÕL DOHAS | Katarstroof, mille saaksid päästa immigrandid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee