Kergejõustik

ÕL DOHAS | Katarstroof, mille saaksid päästa immigrandid 

Kaarel Täll, Doha, 2. oktoober 2019 18:48
PIDU! Etiooplased näitasid eeskuju, aga nüüd tuleb ka teised Katari elama kolinud rahvad staadionile meelitada.Foto: EPA/Scanpix

Katarstroof – saagem tuttavaks uudse värdsõnaga, mis iseloomustab hästi kergejõustiku MMi ajal tribüünidel toimuvat. Rikas Katari riik teeb küll kõik endast oleneva, et korraldada kõigi aegade vingeim spordipidu, kuid Khalifa staadionil toimuv emotsioonitus on tegelikkuses päris kurb.

Dohas ringi liikudes on kõikjal näha MMi reklaame, mis rahvast staadionile kutsuvad. Aga kui inimestel pole ala vastu huvi, siis ei tekita seda ka lühiajaliselt tänavale riputatud värvilised plakatid.

Kahe aasta eest Londonis oli sel tasandil kõik täiesti vastupidi: ilmselt oleks Wembley staadion ka ilma igasuguse reklaamita õhtuti täis tulnud. Britid on harjunud kergejõustikule kaasa elama, katarlased mitte. Kusjuures, omad superstaarid on neil siin kõrbes olemas: esmaspäeval võitis meeste 400 m tõkkejooksus pronksi Abderrahman Samba. Kõrgushüppes jahib medalit Mutaz Essa Barshim. Üksikud edulood siiski suuremas plaanis traditsioone ei loo.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.09.2019
DOHA MMi TULEMUSED | Kellega jagasid Kirt ja Uibo poodiumi?
06.09.2019
BLOGI DOHAST | DRAAMA! Kirt võitis hõbeda, aga sai vigastada
02.09.2019
ÕL DOHAS | Kurb: 36aastaselt esimest korda MMile sõitnud Kristo Galeta pidi võistlusest loobuma
02.09.2019
Pikad püksid koju jätnud maailmarekordinaise üllatav kriitika: mul hakkas Doha MMil külm

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee