Kergejõustik

TAGASELJAJUTUD DOHAS: mehed räägivad naistest! Miks pole Eesti MM-koondises ühtegi õrnema soo esindajat? 

Deivil Tserp ja Kaarel Täll, Doha, 3. oktoober 2019 23:30
PUNANE LIPP: Ksenija Balta on tavaliselt tiitlivõistlustel hästi esinenud, aga tänavu ei saanud ta MM-normist jagu.Foto: Stanislav Moshkov

Miks ei ole Eesti MM-võistkonnas ühtegi naist? Õhtuleht korraldas Dohas virtuaalse ümarlaua ja läks teemaga süvitsi. Oma sõna ütlesid sekka olümpiavõitja Gerd Kanter, EMi hõbedamees Rasmus Mägi, treener Harry Lemberg, kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi ja võistluste korraldaja Mati Lilliallik.

Tegelikult võinuks naiste osakaal MM-koondises olla üsna muljetavaldav. Kahjuks keerutas vigastusetont oma koledat vikatit lausa halastamatult. Normi täitnud odaviskaja Liina Laasma tundis septembri alguses, et õlavigastus taandub ja ta kavatses Katari pealinnas võistlustulle minna. Ometi pidi 27aastane sportlane kaheteistkümnendal tunnil kõrvale astuma.

Seitsmevõistleja Grit Šadeikole pakuti paar nädalat enne MMi wildcard’i, ent tema oli selleks ajaks hooaja juba lõpetanud. Napilt jäid oma ala pingereas joone alla kõrgushüppaja Grete Udras, vasaraheitja Anna Maria Orel ja kettaheitja Kätlin Tõllasson.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee