Vincent Kipsegechi Yator.Foto: Twitter / @KenyaNotes
Doping
3. oktoober 2019, 17:55

PATUPESA! Järjekordne Keenia tippjooksja põrus dopingukontrollis (3)

Keenia kergejõustiklaste dopinguprobleemid aina süvenevad, sest järjekordne tippjooksja jäi keelatud ainete tarvitamisega vahele.

Seekordne patune on 30aastane maratoonar Vincent Kipsegechi Yator, kelle organismist leiti testosterooni ja anaboolseid steroide prednisooni ja prednisolooni. Puhta kergejõustiku eest võitlev Athletics Intergrity Unit määras keenialasele esialgse võistluskeelu, kirjutab väljaanne Inside the games.

Lõpliku süüdimõistmise korral ootab Yatori nelja-aastane võistluskeeld.

Tänavu juulis püstitas ta Gold Coasti maratoni isikliku rekordi 2:09.59, mis andis talle tol võistlusel neljanda koha. Aprillis saavutas ja Viini maratonil ajaga 2:10.02 seitsmenda koha.

Yator alustas karjääri staadionijooksjana. Näiteks 2010. aasta Aafrika meistrivõistlustel võitis ta 10 000 meetri jooksus hõbemedali.

Tema 10 000 meetri isiklik rekord on 27.51,0 ja 5000 meetri distantsil 13.04,5.

Ta 42. Keenia sportlane, kes kannab parasjagu dopingukaristust.