Tarva tagamängija Kristo Saage enne matši algust. Foto: Rakvere Tarvas/Facebook
4. oktoober 2019, 21:01

Esimese kodumängu pidanud Tarvas meelitas rahva saali, kuid Pärnu rikkus rakverelaste peo (2)

PAF Eesti-Läti korvpalliliiga matšis alistas Pärnu Sadam võõral väljakul üsna kindlalt 74:61 Rakvere Tarva.

Kaheaastase pausi järel tippseltskonda kuuluv Tarvas naasis suurele areenile edukalt, möödunud nädalal saadi avamatšis kindlalt 81:65 jagu Valmierast. Esimeses kodumängus panid külalised Pärnust aga oma paremuse kindlalt maksma.

Rakvere meeskonda oli [mitteametlikel andmetel] toetama tulnud ligi 1000 pealtvaatajat ning mäng algaski võõrustajatele hästi. Tarvas võitis avaveerandi 20:17. Poolajapausiks olid aga külalised omakorda kolme silmaga peal.

Pärnu tegi mängu ära kolmandal neljandikul. Kodumeeskond hoiti vaid 10 punkti peal, ise visati 24 ning sellest piisas, et matš enda kasuks kallutada. Viimasel veerandajal enam mänguks ei läinud.

Suvepealinlaste eest pidas esimese matši katseajaga palgatud Ernests Kalve. Lätlane tõusis kohe 15 punktiga tiimi resultatiivsemate sekka, enamat suutis 18 silma toonud Jeremiah Paige. Tarva poolelt viskas Rain Veideman 16 punkti.

Pärnu on võitnud mõlemad seni peetu matšid, Tarva saldo on 1:1.