FC Flora ääreründaja Vlasii Sinjavski.Foto: Erki Pärnaku
5. oktoober 2019, 18:31

FC Flora astus järjekordse sammu meistritiitli suunas

FC Flora jalgpallimeeskond astus täna järjekordse sammu klubi ajaloo 12. meistritiitli suunas, kui alistas 32. voorus 1:0 Narva Transi.

Ainsa värava Lillekülas lõi poolkaitsja Mihkel Ainsalu kohtumise 54. minutil Vlasi Sinjavski söödust.

Flora edestab neli vooru enne hooaja lõppu Levadiat 11 punktiga, kuid Levadia peab oma 32. vooru mängu homme Tartu Tammeka vastu. Kuivõrd omavahelistes mängudes Levadiaga on edu Floral, siis peavad nad tiitlivõiduks koguma viimaste matšidega minimaalselt neli punkti.

Flora tulevad vastased on Nõmme Kalju (võõrsil), Paide (kodus), Kuressaare (kodus) ja Maardu (võõrsil).

Väga tihe rebimine toimub tabeli tagumises otsas, kus neli meeskonda võitlevad, et tagada koht kõrgliigas järgmiseks hooajaks. Täna hommikupoolikul peetud kaks matši tegid selle seisu veelgi põnevamaks.

Kell 13.00 alanud mängus võõrustas FC Kuressaare Viljandi Tulevikku. Vaatamata sellele, et 5. minutil Illimar Loigo külalised ette viis, suutis kodumeeskond lõpuks ikkagi veenva võidu võtta.

Märten Pajunurme veerand tundi hiljem realiseeritud penaltist sai alguse kümneminutiline vahemik, mil Kuressaare vastasele kolm väravat lõi: kahe järgmise tabamuse autoriks oli Otto-Robert Lipp. Poolaja lisaminutil sai oma teise kolli kirja ka Pajunurm. Viljandi enam vastuseks võimeline polnud, seisuga 4:1 lõppes nii poolaeg kui ka terve mäng.

Samal kellaajal pandi pall veerema ka teises matšis, kus tabeli viimane Maardu Linnameeskond läks kodus vastamisi eelviimasel kohal paikneva Tallinna Kaleviga. 35. minutil viis võõrustajad ette nende jaapanlasest keskpoolkaitsja Sho Hayasaka.

Kalev suutis viigi jalule seada 78. minutil, kui täpne oli Andreas Raudsepp, kuid vaid mõned hetked hiljem taastas Maardu edu Vitali Gussev. Ülitähtsa viigipunkti päästis Kalevile siiski Hannes Anier, kes sahistas võrku kaks minutit pärast eelmist väravat.

Võiduga möödus Kuressaare täna neile alla vandunud Viljandist, neil on 32 vooru järel koos vastavalt 23 ja 22 silma. Kalev on üheksandal ehk eelviimasel kohal ning tabeli punane latern Maardu mängis lõpuga maha võimaluse vähendada nendega vahet.