BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond.Foto: Martin Ahven
5. oktoober 2019, 19:26

OI-OI! Kalev/Cramo sai Lätis üllatuskaotuse (6)

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai Eesti-Läti liigas üllatuskaotuse, kui alistus võõrsil 56:68 (38:37) Jurmalale, kes ei pääsenud eelmisel hooajal isegi play-off'i.

Eesti meisterklubi hävis täielikult kolmandal veerandajal, kus suutis visata vaid neli punkti. Tõsi, tänu tublile kaitsemängule kaotati veerand vaid 4:13 ning alustati otsustavat perioodi 42:50 kaotusseisust.

Ent Kalev/Cramo ei suutnud kordagi kaheksast punkti lähemale tulla, vaid kaotas viimase veerandi hoopis 14:18.

Cramo leerist jõudsid kahekohalise punktisummani ainult Kristjan Kitsing ja Aigars Škele, kes viskasid vastavalt 13 ja 10 punkti. Ka Jurmala poolelt ei kerkinud keegi erakordselt esile, parim korvikütt oli Ervins Jonats 13 punktiga.

Meeskondlik statistika (kliki pildil):

Samal ajal Tallinnas toimunud kohtumises sai Tallinna Kalev/TLÜ 96:99 kaotuse Riia VEFilt.

48 sekundit enne lõpusireeni säras tablool 93:93 viik, kuid lõpuhetked õnnestusid paremini Läti tippklubil.

TLÜ särgis tegi hiilgava ründepartii Karl-Johan Lips, kes viskas 26 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 3/4, vabavisked 5/5). Michael Buchanan lisas 19 ja Tanel Sokk 15 punkti. VEFi parim oli Janis Blums 19 punktiga.