Laura PeneleFoto: Celin Lannusalu
6. oktoober 2019, 19:42

Läti krabas napikalt Eestilt Horse Show MK-etapi võidu (1)

Täna Saku Suurhallis lõppenud Tallinn International Horse Show põhiala, FEI takistussõidu maailmakarika etapi võitis Läti sportlane Laura Penele hobusel Dundas V.D.M. Parima eestlasena saavutas teise koha veidi vähem kui sekundi võrra ümberhüpetel aeglasem olnud Paul-Richard Argus hobusel Renessin.

Kolmandale kohale tuli sõidus, mille kõrguseks oli kuni 160 cm, Kullo Kender hobusega Artas. Kokku läbis 22 startinud võistluspaarist põhiparkuuri puhtalt viis, kellest neli suutsid ka ümberhüpped puhtalt lõpetada. Eestlastest pääses ümberhüpetele ka Gunnar Klettenberg hobusel B Captain Norman, kuid sportlane otsustas peale esimese tõkke maha ajamist võistluse katkestada, mis andis koondtulemuseks viienda auhinnalise koha.

Põhiparkuurile eelnenud sõidu kõrgusel 135 cm võitis Leedut esindanud Matas Petraitis hobusega Soli Deo Glorija. Teise koha saavutas Kullo Kender hobusel Striga, kolmandaks sõitsid end Tiit Kivisild ja Don Kide.

Tänase noorhobuste parkuuri, mis peeti kõrgusel 130/135 cm, võitis Urmaas Raag hobusega Ventisette. Teise koha saavutas Leedut esindanud Matas Petraitis hobusel Heineken, kolmandaks tulid Rootsit esindanud Marcus Westergren ja Skylander.

Kuni 25-aastaste ratsanike vanuseklassis tulid esikohale Sabine Silina ja Kalgari Lätist. Teise koha saavutasid kõrgusel 135 cm peetud kahefaasilises parkuuris Venemaad esindanud Egor Schibrik ja Adonis. Kolmandaks tuli soomlanna Ida-Lotta Nousiainen hobusega Cidurmie. Parima eestlasena saavutas neljanda koha Karolin Valge hobusel Fabriano B.