Kergejõustik

Soome odavisketreener kardab, et trauma jätab Kirdi Tokyo OMilt eemale 

Toimetas Mart Treial, 7. oktoober 2019 15:59
Magnus Kirt vahetult pärast viga saamist.Foto: SIPA/SCANPIX
Soome odavisketreener Petteri Piironen avaldas vahetult pärast eilset MMi finaali arvamust, et Magnus Kirt ei taastu saadud õlavigastusest Tokyo olümpiamängudeks ära.

"Kui ta nihestas õlga ja rebestas ka midagi kõõluses, siis on kümme kuud väga lühike aeg, et end korda saada," arutles Piironen Soome rahvusringhäälingule.

Olgu vahele öeldud, et Piironeni jutt on spekulatsioon, sest tolle intervjuu ajal polnud vigastusest suurt midagi teada. Kirdi üks treeneritest, Indrek Tustit sõnas eile pisut enne keskööd Õhtulehele järgmist:

"Inimkeeli läks tal õlg liigesest välja. Haiglas saime teha röntgenuuringu, mis näitas kerget luukahjustust. Meditsiini taustaga inimesed saavad sellest aru, aga ma praegu rohkem ei täpsustaks. MRT-uuringut ei hakanud siin tegema. Kui Magnus Eestis maandub, siis sellest järgmisel päeval (teisipäeval - M.T.) tehakse ka MRT, mis näitab pehmete kudede vigastusi."

Piironen avaldas Soome televisioonis arvamust ka teemal, mis võis eestlase trauma põhjustada. "Järjestikustel päevadel pole lihtne visata. Keha saab üsna palju koormust. See oli kindlasti üks Kirdi vigastuse põhjustest. Lihased ei pruugi piisavalt taastuda, mis võib tekitada tõsiseid vigastusi," sõnas Soome treener.

Kolleegi vigastus valmistas muret ka MMi finaalis 4. koha saanud soomlasele Lassi Etelätalole. "See oli ebameeldiv vaatepilt. Tundus, et tal oli võimu [86.21-st] kaugemale visata," ütles soomlane Yle-le.

Odaviske lõppvõistlus Doha MMil:

1. Anderson Peters (Grenada) 86.89

2. Magnus Kirt (Eesti) 86.21

3. Johannes Vetter (Saksamaa) 85.37

4. Lassi Etelätalo (Soome) 82.49

5. Jakub Vadlejch (Tšehhi) 82.19

6. Julian Weber (Saksamaa) 81.26

7. Marcin Krukowski (Poola) 80.56

8. Kim Amb (Rootsi) 80.42

9. Norbert Rivasz-Toth (Ungari) 79.73

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee