Auto-Moto uudised

HURRAA! Külgkorvikoondis saavutas Rahvuste krossil teise koha 

Toimetas Mart Treial, 7. oktoober 2019, 16:28
Fotol vasakult Kert Varik, Karl-Albert Kasesalu, Gert Gordejev ja Keit Kivaste.Foto: Aare Noormaa
Eesti külgkorvikoondis saavutas nädalavahetusel Saksamaal toimunud Rahvuste krossil ehk aasta tähtsaimal võistlusel teise koha. Quad'isõitjate hea tulemuse nurjas tõrkuv tehnika – nemad said 11. koha.Esimeses külgkorvide sõidus tulid Schwedt’is rajale A- ja B-grupi sõitjad, kus eestlastest startisid Kert Varik/Lauris Daiders (WSP Husqvarna) ja Markus Normak/Karl-Albert Kasesalu (WSP Zabel), kellest viimased tegid tugeva sõidu alguse ning kihutasid sõidu esimeses pooles esiviisikus.

Sõidu edenedes hakkasid ettepoole tõusma ka Varik ja Daiders, kes püüdsid võidukihutamise teises pooles kinni ka värsked maailmameistrid Etienne Baxi ja Kaspars Stupelise (WSP Zabel, Holland). Eestlased said maailmameistritele mitmel korral peaaegu kõrvale, kuid mööda mitte. Tulemuseks neljas koht.

Tubli sõidu tegid ka Normak ja Kasesalu, kes langesid vahepeal kümnendaks, kuid olid lõpuks kaheksandad. Sõidu võitis Belgia meeskond Marvin Vanluchene/Ben Van Den Bogaart (VMC Zabel) inglaste Jake Brown/Joe Millard (WSP Zabel) ja Bax/Stupelise ees.

Sõidu järel diskvalifitseeriti aga mõlemad Belgia meeskonnad stardikohtade vahetamise pärast, mille tulemusena tõusid meie meeskonnad koha võrra ette poole ning Eesti oli avasõidu järel kolmas.

Teises sõidus võistlesid B- ja C-grupi sõitjad ning eestlastest olid rajal Normak/Kasesalu ja Gert Gordejev/Keit Kivaste (WSP Husqvarna). Kahjuks algas sõit eestlaste jaoks halvasti, kuna mõlemad meie paarid jäid avakurvi ummikusse toppama ja said minema alles viimaste hulgas. Ent mehed tegid hea sõidu – Normak/Kasesalu ületasid lõpujoone 10. ja Gordejev/Kivaste 12. kohal.

Sõidu võitis Hollandi tiim Koen Hermans/Lari Kunnas (SWP Zabel), kellele järgnes Belgia meeskond Arne Dierckens/Robbie Bax (Wsp Zabel) ja Gert Van Werven/Kenny Van Gaalen (SWP TM) Hollandist. Kokkuvõttes jätkasid eestlased Hollandi ja Suurbritannia järel kolmandal kohal.

Kolmandas sõidus said nii Varik/Daiders kui ka Gordejev/Kivaste väga hea stardi ning mõlemad tiimid olid kohe esikuuiku piirimail. Varik/Daiders tegid head tempot ja tõusid peagi kolmandaks, kuid pidid hiljem loovutama ühe koha 2018. aasta maailmameistritele Vanluchene/Van Den Bogaartile ja said neljanda koha. Head tempot tegid ka Gordejev/Kivaste, kes pidid aga viimasel ringil lahti tulnud kütusevooliku tõttu katkestama. Esimeseks sõitsid end Bax/Stupelis, teised olid Vanluchene/Van Den Bogaart ja kolmandad Hermans/Kunnas.

Kui iga meeskonna nõrgim tulemus oli maha arvatud, võitis Rahvuste krossi kindlalt Holland (10 punkti), teiseks tuli Eesti (36 p) ja kolmandaks Suurbritannia (41 p).

Eesti koondis oma fännidega Saksamaal. Foto: ErakoguQuad'ide esimeses sõidus võistlesid meie meestest Kevin Saar (Husqvarna) ja Martin Filatov (Honda). Kahjuks ei pidanud kolmel viimasel aastal Euroopa meistriks tulnud Saare tehnika vastu ja noormees pidi sõidu pooleli jätma. Filatov suutis sõidu lõpetada 17. kohal. Sõidu võitis ameeriklane Thomas Brown meeskonnakaaslase Chad Wieneni ja hollandlase Joe Maesseni ees (kõik Yamaha).

Teises sõidus olid rajal eestlastest Filatov ja Priit Järvloo, kes tegi esireast startinuna väga hea stardi ja oli avaringi järel neljandal kohal. Sõidu käigus andis ta mõned kohad ära ning finišeeris 8ndana. Filatovi sõit oli sarnane esimesele ja ka sellest sõidust tuli 17. koht. Ameeriklased võtsid taas kaksikvõidu, kui esimesena kihutas ruudulise lipu alt läbi Joel Hetrick (Honda) ja teine oli Brown. Kolmandana lõpetas hollandlane Mike Van Grinsven (CRQF).

Viimases sõidus sai esireast startinud Järvloo taas väga hea stardi ning oli avaringi järel esikuuikus, kuid kaotas seejärel kõvasti positsioone ning langes teise kümne keskele. Teisest reast varutsiklil startinud Saar hakkas jõudsalt ette poole rühkima, kuid sõitis sõidu keskel kokku Wieniniga ja eestlasel kulus tsikli käivitamisega palju aega.

Saar parandas küll sõiduga oma positsiooni, kuid taas ei lubanud masin tal finišeerida. Seevastu Järvloo sõit sujus teises pooles paremini ja ta oli lõpuks 12. Hetrick tõi USA-le kolmanda esikoha. Talle järgnesid Van Grinsven ja Wienen, kelle tulemus aga pärast sõitu tühistati ja nii kerkis kolmandaks britt Harry Walker (Yamaha).

Ülekaaluka võidu võtsid ameeriklased, kes kogusid 7 punkti. Teised oli hollandlased (28 p) ja poodiumi madalaimale tõusid stabiilseid kohti saanud iirlased (40 p). Eestile kuulus 83 punktiga 11. koht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee