WRC

Mäkinen: Walesi ralli triumf ei muuda meie jaoks mitte midagi! (4)

Toimetas Karl Juhkami, 9. oktoober 2019, 10:05
Walesis sai Tommi Mäkinen (keskel) Ott Tänaku ja Martin Järveoja võidu üle rõõmu tunda, kuid päev hiljem olid šampusepokaalid laualt pühitud ning algas taas ränk töö.Foto: Toyota Gazoo Racing WRC
Enamikku eestlastest huvitav autoralli MM-sarja jälgides vaid üks asi – kuidas läheb Ott Tänakul võrdluses kahe peamise tiitlirivaali Sebastien Ogier'i ja Thierry Neuville'iga – unustades sealjuures tihti, et taustal käib ka teine võitlus, mis väga paljusid kõnetab. 

Jutt käib meeskondlikust meistritiitlist, millele ihuvad hooaja hilises faasis hammast veel Toyota, kes soovib kaitsta mullust esikohta, ning Hyundai, kes on pärast 2014. aastal sarjaga taasliitumist olnud küll kolmel puhul teine, kuid mitte kordagi esimene. 

Kui enne Walesi oli Lõuna-Korea autotootja edumaa jaapanlaste eest 44 silma, siis Tänaku ja Kris Meeke'i hea esitus sulatas selle vahe kõigest 8 punkti peale. 

Hetkel on Hyundail koos 340 ja Toyotal 332 punkti, kuid kahel alles jäänud etapil on maksimaalselt võimalik koguda veel 86 silma, mistõttu on kõik väga-väga lahtine. 

Toyota tiimipealik Tommi Mäkinen andis teada, et tõusva päikese maa meeskond läheb Kataloonia ja Austraalia rallidele vastu vaid ühe sihiga – noppida tiimide arvestuses esikoht. 

Samal teemal

"Leian jätkuvalt, et peame järgmisel kahel rallil gaasipedaali põhja vajutama ning keskenduma oma tööle. Vahe pole väga suur, kuid väiksemagi vea korral muutub selle tagasi tegemine juba raskemaks," vahendab WRC-sarja ametlik koduleht soomlase sõnu. 

"Tegime [Walesis] suurepärase tulemuse. Kogu meeskond pidas nädalavahetusel suurele pingele vastu, ega teinud praktiliselt ühtegi viga. Surve aga üha kasvab, sest jäänud on ainult kaks rallit," jätkas Mäkinen. 

"[Walesi tulemus] ei muutnud meie jaoks mitte midagi. Meie tööplaan sai juba ammu paika pandud ning lähtume jätkuvalt sellest. Meid ootavad nüüd ees mõned testimised Hispaaniaks, aga oleme enesekindlad, et kõik sujub," sõnas neljakordne ilmameister lõpetuseks. 

Kui Tänak ja Meeke võit Toyotale Walesist esimese ja neljanda koha punktid, siis Hyundai pidid Briti saartel rahulduma teise ja kuuenda kohaga, mille sõitsid välja vastavalt Neuville ja Andreas Mikkelsen. 

Kui tiimipealik Andrea Adamolt küsiti, kas tegemist oli hea nädalavahetusega vastas itaallane järgnevalt: "Hea on võrdlemisi optimistlik sõna, ütleksin pigem, et piisavalt, et liidrikohal püsida."

"Ma ei saa öelda, et oleksime tulemuste üle õnnelikud, kuid meeskondlikus arvestuses oleme jätkuvalt esimesed, mis peaks meid järgmiseid rallisid silmas pidades kõvasti motiveerima," sõnas Adamo.

Järgmisena kihutavad WRC-mehed 25. - 27. oktoobrini Kataloonias, kui Toyota masinatesse istub Hispaanias tavapärane trio Tänak, Meeke ja Jari-Matti Latvala, siis Hyundai saadab Neuville'i kõrval rajale Sebastien Loebi ja Dani Sordo. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee