Talisport

Rootsi suusaässa elu pöördus pea peale: ma ei saa isegi üksi poes käia! 

Toimetas Karl Juhkami, 9. oktoober 2019 15:13
Viktor Thorn. Foto: EPA/Scanpix
Eelmisel aastal murdmaasuusatamise MK-sarjas hooaja kokkuvõttes 19. kohale tulnud Viktor Thorn ei saa praegu igapäevaselt hakkama ka kõige elementaarsemate asjadega. 

"Ma vajan kogu aeg abi. Ma ei tohi üle viie kilogrammi tõsta, seega ma ei saa isegi üksinda poes käia," sõnab 23aastane sportlane Expressenile. Mis aga juhtus?

Kaks nädalat pärast operatsiooni on ta vaikselt taas ringi liikumas, kuid inimväärsest elust on veel asi kaugel. "Operatsioonile järgnenud päevadel olin meeletutes valudes. Väga paljud pisiasjad tundusid minu jaoks ülikeerulised," muljetab ta ning toob näitena voodist välja saamise. 

"Praeguseks on asjad paremuse poole liikunud ning niisama ringi jalutamine enam valu ei tee," sõnab Thorn. Tippsportlasele omastest ja vajalikest treeningutest näeb suusaäss mõistagi veel und. Praegu tohib ta vaid rattaga sõita ning sedagi ainult paarikümne minuti kaupa. 

Kuigi tänavune MK-sari saab oma avalöögi juba kahe kuu pärast on Thorn veendunud, et ta naaseb veel sel hooajal suusarajale. 

"Mõistagi pole [hooaja avavõistlus] Rukal minu plaanides, aga loodan paari kuuga taas vormi tõusta ning pärast jõule taas võistelda," jääb rootslane optimistlikuks. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee