Jalgpall

Ronaldo ja Juventuse vastu koosseisu nimetatud Eesti jalgpallur: see andis kõvasti lisamotivatsiooni 

Oliver Lomp, 10. oktoober 2019 08:32
TALENT: Georgi Tunjov (paremal) saab Itaalias nuusutada tõelise tippjalgpalli hõngu.Foto: Erakogu

Mis ühendab Mart Poomi, Ragnar Klavanit ja Georgi Tunjovit? Need, kes igat spordiuudist hoolega ei jälgi, küsivad esmalt ilmselt, kes see Tunjov üldse on, kuid just need kolm meest on maailma klubijalgpalli absoluutsele tipule olnud kõige lähemal.

28. septembril läks Eesti jalgpalliajakirjandus kihevile, kui tuli uudis, et vaid 18aastane noortekoondise ründav poolkaitsja on nimetatud maailma ühe tugevaima jalgpalliliiga Serie A klubi S.P.A.L. (Società Polisportiva Ars et Labor) põhikoosseisu Itaalia kõrgliiga mänguks. Ja seda mitte mingi kehviku, vaid 35kordse Itaalia meistri Torino Juventuse vastu, kus pallib praegu ka läbi aegade üks paremaid jalgpallureid Cristiano Ronaldo (pildil). 

Tõsi, Tunjov küll tolles Juventuse 2 : 0 võiduga lõppenud kohtumises platsile ei pääsenud, ent istus kõrvalpingil maailma absoluutsesse tippu kuuluvate vutimeestega. Nii lähedal on maailma Euroopa viiele tugevamale tippliigale (Hispaania, Inglismaa, Itaalia, Saksamaa ja Prantsusmaa) pääsenud varem vaid Klavan ja Poom, kuid mitte nõnda noorelt. Tõsi, Poom ja Klavan oma tippaegadel madistasid ikkagi platsil, kuid juba Juventuse staadionil varumeeste seas olemine on väga kõva sõna. Tunjov ise jääb vägeva kogemuse taustal pigem tagasihoidlikuks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.09.2019
VÄGEV! 18aastane eestlane kuulus Juventuse vastu Itaalia kõrgliigaklubi koosseisu
27.08.2019
VIDEO | VÕIMAS! Eesti jalgpallitalent kõmmutab välismaal nagu noor jumal
21.08.2019
TUULT TIIBADESSE! Eesti ründetalent siirdub Itaalia kõrgliigaklubi ridadesse
06.03.2017
SPORT-EKSTRA | Eesti jalgpalli kõrgliiga 10 noort ja vihast hitihoiatust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee