Robert Valge.Foto: Aldo Luud
9. oktoober 2019, 20:54

KAHJU! Tartu võitles lõpuni, kuid eurosarja pääsesid napilt siiski soomlased (1)

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond läks täna FIBA Europe Cupi kvalifikatsiooniringi kordusmatšis vastamisi Joensuu Katajaga. Paraku esimesest kohtumisest saadud edu hoida ei õnnestunud, võõrsil kaotati vastastele 87:99.

Kodus oli Tartu meeskond saavutanud 78:72 võidu, mis tähendas, et teise matši võis kaotada kuni viie punktiga. Korduskohtumises läks Soome meeskond kohe ette, võites esimese veerandaja 27:21. Poolajapausile minnes olid vastased ees 46:38, ehk kokkuvõttes juhiti kahe silmaga.

Otsustava neljandiku eel juhtis Joensuu 73:61, kuid 26 sekundit enne lõppu oli vahe vaid üheksapunktiline, ehk Tartu vajas kahe mängu kokkuvõttes kolme silma, et viigistada. Seejärel tabasid vastased kahest vabaviskest ühe, andes külalistele oivalise võimaluse tagasi tulla.

Siiski tegi järgmisel rünnakul valesöödu Kent-Kaarel Vene, mille järel tehti kiiresti viga. Enam vastased vabaviskejoonelt ei eksinud ja vormistasid lõppseisu. Kahe mängu kokkuvõttes jäädi vastastele alla kuue punktiga.

Tartlaste parim oli 24 punkti ja viie korvisööduga Martynas Mažeika, Adomas Drungliasele läks kirja 17 silma ja seitse lauapalli. Üle pika aja taas Eestis palliv Robert Valge kogus 15 punkti.