Erik Sorga septembri alguses peetud matšis Valgevene vastu.Foto: Tiit Tamme
10. oktoober 2019, 20:54

Eesti võitles Valgevene vastu välja viigi ja avas lõpuks punktiarve! (15)

Eesti jalgpallikoondis kohtus täna kell 19 Minskis Euroopa meistrivõistluste valikturniiri kuuenda matšis Valgevenega. Enne matši punktita olnud sinisärgid sai lõpuks tabelisse silma kirja, tasavägine matš lõppes 0 : 0 viigiga.

Kodus olid Eestlased kaotanud tulemusega 1 : 2, kuid täna Minskis revanši võtta ei õnnestunud. Siiski võib tulemust pidada kordaminekuks, sest kasutati ära viimane soodne võimalus punktiarve avada. Sellega saadi hakkama, nüüd tuleb pühapäeval võõrustada Saksamaad ning hiljem novembris saab rinda pista Hollandiga.

C-grupi liidrina jätkab Saksamaa, kes viie matšiga on kogunud 12 punkti. Sama palju silmi on koos Põhja-Iirimaal, neist mängu vähem pidanud Holland on üheksa silmaga kolmas. Valgevene on kuue kohtumisega kogunud neli, Eesti ühe punkti.

Enne mängu:

Ajaloo jooksul on Valgevene olnud Eestile üsna mugav vastane, sest kokku on kohtutud seitse korda ning Eestil on kirjas neli võitu ja kolm kaotust. Sinisärgid on neis matšides löönud kaheksa väravat, millest omakorda pooled kuuluvad Andres Operi nimele. Viimati sahistas valgevenelaste võrku Erik Sorga.

20:52

Ja punktiarve on avatud! Eesti surus lõpus kõvasti, kuid tuleb ikkagi 0:0 viigiga rahule jääda.

20:48

Normaalajale tuleb neli lisaminutit.

20:45

87. minut: Lepmets ei ulatu kasti lendava pallini, jättes värava korraks tühjaks. Õnneks valgevenelased olukorda ära kasutada ei suuda

20:43

86. minut: vahetusest sekkunud Lisakovitš saab ohtlikust kohast peaga löögile, kuid pall lendab Lepmetsale sülle.

20:38

80. minut: Eesti teeb vahetuse, Sorga asemel tuleb platsile Sappinen.

20:35

Nurgalöögist pääsetakse kohe peaga löögile, kuid eestlaste õnneks lendab Draguni üritus üle värava

20:35

78. minut: Valgevene jõuab palliga kasti, kuid eestlastel õnnestub tsenderdus nurgalöögiks klaarida

20:32

75. minut: valgevene mängija vajab arstiabi. Matšis toimub lühike seisak

20:20

62. minut: järjekordne supertõrje Lepmetsalt!

20:08

50. minut: Lepmetsalt supertõrje! Valgevene ründaja pääseb tänu õnnele kuuelt meetrilt löögile, kuid Eesti väravavaht jääb ette!

20:04

Alanud on teine poolaeg!

19:48

Poolaja lõpetab Eesti kontrarünnak, mis paraku küll luhtub. Vassiljevi suurepärane võimalus jääb kripeldama...

19:47

44. minut: Valgevene sai ohtlikult positsioonilt löögile, kuid pall lendab rikošetist üle värava. Vastastele kolmas nurgalöök

19:32

32. minut: Eesti teenib oma esimese nurgalöögi

19:32

Pool tundi mängitud: valgevenelased on vallanud palli 53% mänguajast ja sooritanud neli pealelööki meie kolme vastu. Ohtlikem võimalus on siiski olnud Eestil.

19:21

See oli suurepärane võimalus. Zenjov andis Vassiljevile äärelt läbisöödu kasti, esimene üritus tabas posti ja ehk mõnevõrra ootamatult sai palli veel tagasi...

19:19

18. minut: Vassiljev tabab posti ja lööb jätkuolukorras tühjast väravast mööda!

19:08

Esimese kaheksa minuti jooksul on aktiivsem pool olnud Valgevene, kes on juba teeninud kaks nurgalööki. Midagi ohtlikku pole siiski veel toimunud.