Jalgpall

Ajalooline päev! Pühapäeval ületatakse suure tõenäosusega 1938. aastast püsinud rekord 

Toimetas Kaarel Täll, 10. oktoober 2019, 14:01
Juunis lõi Saksamaa koondis Eestile kaheksa vastustea väravat.Foto: AFP/Scanpix
Pühapäeval võib sündida nii Eesti meeste jalgpallikoondise kodumängude kui ka Lilleküla staadioni publikurekord, sest Eesti ja Saksamaa vahelisele EM-valikmängule on oodata 12 500 pealtvaatajat.

Mullu suvel külastas Lilleküla areenil peetud UEFA Superkarika kohtumist 12 424 pealtvaatajat. Tänavu septembris oli Eesti ja Hollandi vahelisel EM-valikmängul 11 006 huvilist. 1938. aastal elas Kadrioru staadionil Eesti vs. Läti kohtumisele erinevatel andmetel kaasa kuni 12 500 pealtvaatajat.

Samal teemal

Pääsmed pühapäevasele Eesti – Saksamaa kohtumisele on välja müüdud.

Esmakordselt toodetakse Eestis ühest jalgpallimängust kaks eraldi teleülekannet: üks läheb Saksamaale, teine Eestisse ja üle maailma teistesse riikidesse. Kokku on kasutusel 26 kaamerat, kohal on 11 telebussi. Et kaamera- ja kommentaatorikohti on tavapärasest rohkem, vähendab see mõnevõrra mahutavust publiku jaoks.

Pühapäevasel mängul saab olema väike hulk kohti, mis ei ole täidetud, sest Lillekülas on teatud hulk istmeid, kust arhitektuuriliste eripärade tõttu väljakut ei näe. Seetõttu sinna jalgpallimängude vaatamiseks pileteid ei müüda, vaid need on vajaduspõhiselt kasutusel teiste ürituste puhul.

Suure mängu korraldamisega on seotud ligi 500 inimest, kelle seas ka ligi 100 vabatahtlikku. Meediaesindajaid on akrediteeritud Eestist, Lätist, Soomest, Venemaalt, Saksamaalt, Inglismaalt ja rahvusvahelistest agentuuridest ligi 400.

Pühapäeval kell 19.45 avatakse staadioni kõrval festivaliala, kus kell 20 alustab kontserdiga ansambel Terminaator. Koondised saabuvad soojendusele kell 21, mängueelne tseremoonia ja rivistus algab kell 21.30, avavile kõlab kell 21.45.

Et vältida järjekordi, jõuda õigeks ajaks oma istekohale ja luua mõnus meeleolu, on tark tulla varakult kohale ning teha seda jala, ühistranspordi või jalgrattaga. Autoga pääseb staadioni parklasse vaid erilubadega. Jalgrattaga tulijatel palutakse siseneda ainult Marta tänaval asuva sissepääsu (sissepääs C) kaudu.

Korraldajad paluvad riietuda vastavalt ilmale, jätta koju oma söök ja jook, endale ja teistele ohtlikud esemed ning suured kotid. Kohapeal on avatud pakihoid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee