Nii tähistas belglane Romelu Lukaku oma koondisekarjääri 50. tabamust.Foto: Reuters/Scanpix
11. oktoober 2019, 10:45

Esimene jalgpallikoondis kindlustas koha 2020. aasta EM-finaalturniiril

Belgia jalgpallikoondis lõputas eile hilisõhtul Brüsselis toimunud EM-valikmängus tulemusega 9:0 San Marino meeskonda ning kindlustas esimese riigina koha 2020. aasta EM-finaaliturniiril.

San Marino pidas vastu 28. minutini kuniks Romelu Lukaku avas mänguskoori. Seejärel kääbusriik lagunes ning kaotas poolaja 0:6. Ülejäänud kolm tabamust sündisid kohtumise normaalaja viimase 11 minuti jooksul.

Kaks palli San Marino võrku löönud Lukaku jõudis esimese belglasena 50 koondiseväravani, täpsemalt on tal neid nüüd 83 mänguga 51.

Teistes I-grupi kohtumistes seljatas Venemaa kodus 4:0 Šotimaa ning Küpros võõrsil 2:1 Kasahstani. Mängida on jäänud kolm kohtumist ning kellelgi peale Venemaa pole võimalik Belgiat püüda. EMile pääseb iga alagrupi kaks esimest.

Standings provided by Sofascore LiveScore
G-alagrupi eilsetes kohtumistes alistas Austria kodus 3:1 Iisraeli, Põhja-Makedoonia kodus 2:1 Sloveenia ning Poola võõrsil 3:0 Läti (kõik kolm väravat lõi Robert Lewandowski). Meie lõunanaabrid jätkavad valiksarja nullipoistena.
E-alagrupis oli võidukas Horvaatia, kes sai kodus 3:0 jagu Ungarist. Slovakkia ja Wales leppisid Trnava staadionil 1:1 viiki.