Magnus Kirt.Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Henry Lääne 11. oktoober 2019 20:19
Doha MMil hõbeda võitnud odaviskaja Magnus Kirdi suurepärane hooaeg pole Euroopa Kergejõustikuliidul märkamata jäänud – Tõrvast pärit piigivägilane kandideerib aasta parimaks Vana Maailma atleediks.

Kirt lõpetas hooaja maailma edetabeli esinumbrina tänu juunikuus Soomes visatud 90.61-le, mis tähistab ka Eesti rekordit. Pikki viskeid tegi maarjamaalane veelgi, lisaks võitis ta Teemantliiga.

Tõsi, Euroopa aasta parimaks meeskergejõustiklaseks kandideerib kuulus seltskond. Kahtlemata on suurfavoriidiks Norra 400 m tõkkejooksja Karsten Warholm, kes võitis Dohas kulla ja püstitas hooaja sees Euroopa rekordi.

Kirdi ülejäänud kaheksa konkurenti on: Daniel Stahl (kettaheide), Perseus Karlström (käimine), Niklas Kaul (mitmevõistleja), Marcin Lewandowski (1500 m jooksja), Sergei Šubenkov (110 m tõkkejooksja), Amel Tuka (800 m jooksja), Mihhail Akimenko (kõrgushüppaja) ja Pawel Fajdek (vasaraheide).

Parima selgitamiseks annavad oma panuse nii fännid, ajakirjanikud, alaliidud kui ka eksperdid. Rahvas saab hääletusel osaleda sotsiaalmeedia kaudu – Facebookis ja Instagramis tuleb kandidaadi fotot like'ida, Twitteris jagada ehk retweet'ida.

Hääletus lõpeb 18. oktoobril, auhinnad antakse üle kaheksa päeva hiljem Tallinnas.