Kaia Kanepi.Foto: AL BELLO/AFP
16. oktoober 2019, 08:24

Suurepärast hoogu näitav Kanepi kohtub Moskvas maailma kaheksanda reketiga (25)

Moskvas mängitava kõrgetasemelise WTA-turniiri põhitabelis jätkas Kaia Kanepi (WTA 109.) kvalifikatsioonis näidatud vormi.

Põhiturniiri avaringis astus Kanepile vastu Timea Babos (98.). Ungarlanna jaoks on eestlanna alati olnud kehv vastane ning nõnda läks ka seekord – meie teine reket võitis kindlalt 6 : 1, 6 : 3.

Babos oli suurtes raskustes oma serviga, võites kõigest kolm pallingugeimi. Muide, Kanepi kaotas oma servi vaid korra. Teises ringis on eestlanna vastaseks maailma kaheksas reket Kiki Bertens, kellega ta kohtub neljapäeval.

Kvalifikatsiooni avaringis ei jätnud Kanepi 18aastasele Vlada Kovalile mingisugust sõnaõigust. Ta võitis mõlemad setid 6 : 0, matš kestis vaid 45 minutit.

Teises voorus lõppes Kanepi päev veelgi kiiremalt. 19 minutiga 4 : 1 eduseisu rutanud eestlanna vastane Angelina Kalinina (WTA 176.) vajas pärast viiendat geimi arstiabi ega saanud enam kohtumist jätkata.

Kvalifikatsiooni otsustavas lahingus murdis Kanepi kindlalt 6 : 2, 6 : 3 Tereza Martincova (WTA 128.) vastupanu. Matš kestis kõigest tunni.

Moskvas mängivad mitmed maailma edetabeli 30 parema sekka kuuluvat tennisisti. Turniiri auhinnafond on naistele 1 032 000 USA dollarit.

Esialgsete plaanide kohaselt pidi kaasa lööma ka Anett Kontaveit, kuid tema hooaeg on tervisemurede tõttu tõenäoliselt lõppenud.