Eesti-Saksamaa Foto: Stanislav Moshkov
13. oktoober 2019, 23:18

FOTOD | Kiirelt vähemusse jäänud Saksamaa lõi Eestile kolm vastuseta väravat (38)

Eesti meeste jalgpallikoondis jätkas EM-valiksarja Tallinnas 0:3 kaotusega Saksamaa vastu.

Mäng algas võrdlemisi kurjakuulutavalt, sest sakslaste positsioonirünnakud sundisid Eesti kuuesesse kaitseliini (ääremängijad Gert Kams ja Frank Liivak langesid äärekaitsjateks), kuid olukord muutus 14. minutil Eestile märksa soodsamaks. Emre Can tõmbas viimase kaitsjana Frank Liivaku oma väravast 18 meetri kaugusel maha ning teenis punase kaardi.

Arvulisse ülekaalu jäämine mõjus eestlastele vabastavalt. Kaitsjatel ja keskpoolkaitsjatel oli palju rohkem aega ja ruumi söötu lükata. Mänguline ülekaal jäi küll Saksamaa kätte, kuid nende mäng muutus uimasemaks. Avapoolaja parim, ja sisuliselt ainuke üliohtlik, šanss oli Marco Reusi 40. minuti karistuslöök, mis raksatas ristlatti.

Küllap tegi Joachim Löw vaheajal õiged korrektiivid, sest Saksamaa haaras teisel poolajal momentaalselt mänguohjad ning sai kiirelt oma tahtmise. 51. minutil lõi Manchester City poolkaitsja Ilkay Gündogan palli Reusi kannapõrkest Sergei Lepmetsa selja taha ning kuus minutit hiljem udjas sama mees palli Karol Metsa rikošetist Eesti väravasse. Too läks vahepeal kirja Metsa omaväravana, kuid muudeti lõpuks siiski Gündogani tabamuseks.

Mida minut edasi, seda enam Eesti väsis ning hakkas kaitses eksima. 71. minutil sai vahetusest sekkunud ründaja Timo Werner Gündoganilt keskväljalt suurepärase söödu kaitseliini taha ning vormistas olukorra meisterlikult 3:0 tabamuseks.

Kokkuvõttes oli Eesti partii kordades sümpaatsem (nii palliga kui ka pallita) kui juunikuus Mainzis, kuid Saksamaa väravavahti Manuel Neuerit meie mehed ühelegi tõsisele tõrjele ei sundinudki.

Taktikaliselt tegi Karel Voolaid ühe ootamatu lükke: keskkaitsja Nikita Baranov mehitas paremkaitset. Tõsi, mäng sundis tollele positsioonile tihti äärepoolkaitsja Kamsi.

Täpsemalt saab mängu käigu kohta lugeda allolevast blogist.

Standings provided by Sofascore LiveScore
23:34
Mart Treial

Kõik. Kiirelt vähemusse jäänud Saksamaa võidab kohtumise 3:0. Positiivselt vaadates, siis skoor on oluliselt viisakam kui juunikuus Mainzis.

23:27
Mart Treial

86. min. Saksamaa viimane vahetus: Brandt välja, Nadiem Amiri sisse.

23:26
Mart Treial

85. min. Werner trahvikasti tagant, kuid Lepmets päästab!

23:23
Mart Treial

81. min. Ainsalu pääses ilusa rünnaku tulemusena 16 meetri pealt löögile, kuid Neuer püüdis.

23:19
Mart Treial

78. min. Mõlemad meeskonnad vahetavad: sakslastel Reus välja ja Suat Serdar sisse, eestlastel Liivak välja ja Henrik Ojamaa sisse.

23:18
Mart Treial
Sergei Lepmetsa emotsioon, kui kaitses kärises.  (Stanislav Moškov)
23:15
Mart Treial

73. min. Neljas oli ülilähedal, aga Lepmets tõi Brandti löögi tagumise posti juurest ära.

23:13
Mart Treial

71. min. 0:3! Timo Werner sai keskjoonelt suurepärase söödu kaitseliini taha ning vormistas olukorra meisterlikult väravaks.

23:07
Mart Treial

67. min. Saksamaa esimene vahetus: ründaja Waldschmidt välja, Timo Werner sisse.

23:07
Mart Treial

66. min. Eesti teenis kaks järjestikust nurgalööki, kuid löögile ei pääsenud.

23:03
Mart Treial

61. min. Eesti vahetab taas: Vassiljev välja, Käit sisse.

23:01
Mart Treial
Ilkay Gündogan sai jälle tähistada. (Stanislav Moškov)
23:00
Mart Treial

57. min. Saksamaa lööb 2:0. Jälle Gündogan, jälle rikošet! Reusilt muidugi filigraanne kannasööt, mille Man City mees realiseeris 16 meetri pealt ära.

22:57
Mart Treial

56. min. Eesti vahetab: Sappinen välja, Zenjov sisse. Selgelt kiirusele orienteeritud vahetus.

22:55
Mart Treial
Nii udjas Ilkay Gündogan palli Eesti väravasse.  (Stanislav Moškov)
22:54
Mart Treial

52. min. PAHANDUS! Pall põrkas Gündoganile, kes lõi palli 17 meetri pealt Reusi kannapõrkest Lepmetsa selja taha. 0:1.

22:52
Mart Treial

50. min. Poolaja esimesed viis minutit möödusid väga ärevalt, sest eestlased olid meeskonnaga väga ära vajunud ja lubasid sakslastel 20-25 meetri peal söötu lükata ja kombineerida, õnneks ära ei karistatud. Aga selge, et nii ei tohi mäng jätkuda.

22:48
Mart Treial

47. min. Eesti pääses 3 vs 3 kiirrünnakule, mis lõppes Liivaku pealelöögiga küllalt terava nurga ja 16 meetri pealt. Neuer püüdis.