Jalgpall

FOTOD | Kiirelt vähemusse jäänud Saksamaa lõi Eestile kolm vastuseta väravat (38)

Mart Treial, Lilleküla staadion, 13. oktoober 2019 23:18
Eesti-Saksamaa Foto: Stanislav Moshkov
Eesti meeste jalgpallikoondis jätkas EM-valiksarja Tallinnas 0:3 kaotusega Saksamaa vastu.

Mäng algas võrdlemisi kurjakuulutavalt, sest sakslaste positsioonirünnakud sundisid Eesti kuuesesse kaitseliini (ääremängijad Gert Kams ja Frank Liivak langesid äärekaitsjateks), kuid olukord muutus 14. minutil Eestile märksa soodsamaks. Emre Can tõmbas viimase kaitsjana Frank Liivaku oma väravast 18 meetri kaugusel maha ning teenis punase kaardi.

Arvulisse ülekaalu jäämine mõjus eestlastele vabastavalt. Kaitsjatel ja keskpoolkaitsjatel oli palju rohkem aega ja ruumi söötu lükata. Mänguline ülekaal jäi küll Saksamaa kätte, kuid nende mäng muutus uimasemaks. Avapoolaja parim, ja sisuliselt ainuke üliohtlik, šanss oli Marco Reusi 40. minuti karistuslöök, mis raksatas ristlatti.

Küllap tegi Joachim Löw vaheajal õiged korrektiivid, sest Saksamaa haaras teisel poolajal momentaalselt mänguohjad ning sai kiirelt oma tahtmise. 51. minutil lõi Manchester City poolkaitsja Ilkay Gündogan palli Reusi kannapõrkest Sergei Lepmetsa selja taha ning kuus minutit hiljem udjas sama mees palli Karol Metsa rikošetist Eesti väravasse. Too läks vahepeal kirja Metsa omaväravana, kuid muudeti lõpuks siiski Gündogani tabamuseks.

Mida minut edasi, seda enam Eesti väsis ning hakkas kaitses eksima. 71. minutil sai vahetusest sekkunud ründaja Timo Werner Gündoganilt keskväljalt suurepärase söödu kaitseliini taha ning vormistas olukorra meisterlikult 3:0 tabamuseks.

Kokkuvõttes oli Eesti partii kordades sümpaatsem (nii palliga kui ka pallita) kui juunikuus Mainzis, kuid Saksamaa väravavahti Manuel Neuerit meie mehed ühelegi tõsisele tõrjele ei sundinudki.

Taktikaliselt tegi Karel Voolaid ühe ootamatu lükke: keskkaitsja Nikita Baranov mehitas paremkaitset. Tõsi, mäng sundis tollele positsioonile tihti äärepoolkaitsja Kamsi.

Täpsemalt saab mängu käigu kohta lugeda allolevast blogist.

Standings provided by Sofascore LiveScore
23:34
Mart Treial

Kõik. Kiirelt vähemusse jäänud Saksamaa võidab kohtumise 3:0. Positiivselt vaadates, siis skoor on oluliselt viisakam kui juunikuus Mainzis.

23:27
Mart Treial

86. min. Saksamaa viimane vahetus: Brandt välja, Nadiem Amiri sisse.

23:26
Mart Treial

85. min. Werner trahvikasti tagant, kuid Lepmets päästab!

23:23
Mart Treial

81. min. Ainsalu pääses ilusa rünnaku tulemusena 16 meetri pealt löögile, kuid Neuer püüdis.

23:19
Mart Treial

78. min. Mõlemad meeskonnad vahetavad: sakslastel Reus välja ja Suat Serdar sisse, eestlastel Liivak välja ja Henrik Ojamaa sisse.

23:18
Mart Treial
Sergei Lepmetsa emotsioon, kui kaitses kärises.  (Stanislav Moškov)
23:15
Mart Treial

73. min. Neljas oli ülilähedal, aga Lepmets tõi Brandti löögi tagumise posti juurest ära.

23:13
Mart Treial

71. min. 0:3! Timo Werner sai keskjoonelt suurepärase söödu kaitseliini taha ning vormistas olukorra meisterlikult väravaks.

23:07
Mart Treial

67. min. Saksamaa esimene vahetus: ründaja Waldschmidt välja, Timo Werner sisse.

23:07
Mart Treial

66. min. Eesti teenis kaks järjestikust nurgalööki, kuid löögile ei pääsenud. 

23:03
Mart Treial

61. min. Eesti vahetab taas: Vassiljev välja, Käit sisse.

23:01
Mart Treial
Ilkay Gündogan sai jälle tähistada. (Stanislav Moškov)

23:00
Mart Treial

57. min. Saksamaa lööb 2:0. Jälle Gündogan, jälle rikošet! Reusilt muidugi filigraanne kannasööt, mille Man City mees realiseeris 16 meetri pealt ära.

22:57
Mart Treial

56. min. Eesti vahetab: Sappinen välja, Zenjov sisse. Selgelt kiirusele orienteeritud vahetus.

22:55
Mart Treial
Nii udjas Ilkay Gündogan palli Eesti väravasse.  (Stanislav Moškov)
22:54
Mart Treial

52. min. PAHANDUS! Pall põrkas Gündoganile, kes lõi palli 17 meetri pealt Reusi kannapõrkest Lepmetsa selja taha. 0:1.

22:52
Mart Treial

50. min. Poolaja esimesed viis minutit möödusid väga ärevalt, sest eestlased olid meeskonnaga väga ära vajunud ja lubasid sakslastel 20-25 meetri peal söötu lükata ja kombineerida, õnneks ära ei karistatud. Aga selge, et nii ei tohi mäng jätkuda.

22:48
Mart Treial

47. min. Eesti pääses 3 vs 3 kiirrünnakule, mis lõppes Liivaku pealelöögiga küllalt terava nurga ja 16 meetri pealt. Neuer püüdis.

22:46
Mart Treial

Teine poolaeg läks! Vahetusi pole.

22:38
Mart Treial

Statistika:
pealelöögid 6 - 5 Eestile, kuid raamide vahele 1 - 1
pallivaldamine 61% - 39% Saksamaale
söödutäpsus 87% - 79% Saksamaale

22:37
Mart Treial

Võrreldes juunikuise Mainzi õudusega mängivad eestlased täna silmanähtavalt jõulisemalt ning on korduvalt Saksa staaridele mõõdukalt haiget teinud. Nii nagu eeldatav nõrgem peabki!

22:36
Mart Treial
Marco Reus jälgib palli lendu, sekund hiljem raksatas see Eesti värava ristlatti. (Stanislav Moškov)
22:35
Mart Treial

Eesti tegi väga tubli poolaja, aga sellele aitas selgelt kaasa Cani 14. minuti punane kaart, mis tegi meie meeste elu palju lihtsamaks. Tõsi, ohtlikem moment kuulus siiski sakslastele (Reusi ristlatt).

Eesti tegi küll mõne lubava rünnaku ja kuus pealelööki, kuid Neuerit ühele tõsisele tõrjele ei sunnitud. Ainsana läks raamide vahele Kostja ülepuusalöök, mis jäi nõrgaks. 

22:32
Mart Treial

Poolaeg! Seis jätkuvalt 0:0.

22:25
Mart Treial

40. min. Reus virutas karistuslöögi 20 meetrilt ristlatti! Lepmets isegi ei liigutanud, aga meie õnneks oli löök mõne sentimeetri jagu ebatäpne.

22:22
Mart Treial

35. min. Arvulisse ülekaalu jäämine mõjus eestlastele vabastavalt. Kaitsjatel ja keskpoolkaitsjatel on nüüd palju rohkem aega ja ruumi tagant ehitada. Mänguline ülekaal on pigem jätkuvalt Saksamaa käes, kuid palli võitmise korral on eestlastel rohkem tsoone ja võimalusi, kuhu pall mängida.

Sakslaste mäng on kuidagi uimaseks muutunud, pall liigub positsioonirünnaku korral võrdlemisi aeglaselt. Usutavasti teeb Joachim Löw vaheajal kõvad korrektuurid, see säärane vaatepilt ei tohiks teda kuidagi rahuldada.

22:18
Mart Treial
Eesti - Saksamaa EM-valikmäng. (Stanislav Moškov)
22:17
Mart Treial

31. min. Kams mängis end paremal äärel kenasti tsenderdama, Kostja pääses ka paremaga üle puusa löögile, kuid ei tabanud korralikult palli. Seetõttu jäi löök nõrgaks ning oli Neuerile suhteliselt kerge saak.

22:15
Mart Treial

30. min. Lepmets teenib venitamise eest kollase kaardi...

22:11
Mart Treial

25. min. Waldschmidt vajutas 20 pealt vasakuga, aga Lepmets tõi altnurgast ära.

22:06
Mart Treial

20. min. Cani punase esimene silmanähtav mõju on see, et sakslaste pressing on oluliselt passiivsem. Nad alustavad nüüd survestamist umbes keskjoone juurest.

22:03
Mart Treial

18. min. Mets pääses Kostja nurgalöögi järel viiekasti tagumisest nurgast siseküljega vabalt löögile, aga udjas üle.

22:01
Mart Treial

16. min. Järgnenud karistuslöögi virutas Kams müüri...

22:00
Mart Treial

14. min. PUNANE KAART! Emre Can tõmbas Liivaku 18 meetri peal viimase kaitsjana maha ja läheb duši alla!

21:59
Mart Treial

13. min. Kui sakslased on oma poolel või keskjoonel, siis Eesti hoiabki kaht neljast liini, kus Baranov on paremkaitsja, kuid nii kui sakslased tõusevad kõrgemale, vajub Eesti kuuesesse kaitseliini, sest Saksamaa lükkab äärtelt mängijad niivõrd kõrgele, et Liivak ja Kams peavad nendega kaasa minema...

21:51
Mart Treial

Saksamaa on alustanud maksimaalselt kõrge pressinguga, kuid eestlased proovivad esialgu selle alt lühikeste söötudega väljuda. Kohati on õnnestunud, alati mitte.

21:50
Mart Treial

4. min. Esimene ohtlik olukord Eesti värava all. Gündogan tsenderdas kasti, kust Can sai jalaga löögile, aga napilt mööda. Ohupoiss oli olemas!

21:45
Mart Treial

Läks! Rauno Sappinen pani palli mängu.

21:33
Mart Treial

Eesti algkoosseis on paberil väga intrigeeriv – Nikita Baranov paremkaitses ja Gert Kams paremäär. Kas Karel Voolaid kavaldab või on mõte selles, et kaitsefaasis peab ääremängija ehk Kams niikuinii äärekaitsja kohale langema (nagu Henrik Ojamaa Hollandi vastu) ning seetõttu oli ta sinna loogiline valik? Varsti oleme targemad, aga põnev igatahes.


21:12

Teises tänases C-valikgrupi kohtumises alistas Holland võõrsil 2:1 Valgevene

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee