Jalgpall

Eesti jalgpalliklubi teenis kõrge UEFA tunnustuse  

Toimetas Oliver Lomp, 13. oktoober 2019 22:14
Jalgpallis võib kõrge tunnustuse pälvida ka väiksel tasemel head tööd tehesFoto: Scanpix/Maffia/UK Sports Pics/SIPA
Euroopa jalgpalliliit UEFA tunnustas FC Elvat 2019. aasta Euroopa parima rahvajalgpalli klubi (Best Grassroots Club) valimisel pronksiga.

Igal aastal valib UEFA üle Euroopa tegutsevate jalgpalliklubide hulgast välja kolm, keda tunnustatakse parima rahvajalgpalli klubi auhinnaga. Tänavu teenis kulla Alternative Sports Club ZŁY (Poola) ja hõbeda SV Donau Klagenfurt (Austria), vahendab jalgpall.ee.

FC Elva puhul tõstis UEFA esile tugevat kogukonda, tervislike eluviiside edendamist ja edukat tegutsemist väikeses linnas.

Auhind anti FC Elvale üle täna, 13. oktoobril Eesti - Saksamaa EM-valikmängul, lisaks sai klubi kingituseks 100 jalgpalli.

2000. aastal asutatud FC Elva klubis on ametis 27 treenerit ja ametnikku, kokku käib treeningutel 575 tüdrukut, poissi, naist ja meest. Klubi esindusmeeskond mängib Esiliigas, kus nende kodumänge külastab keskmiselt ligi 300 pealtvaatajat. Esindusnaiskond kuulub samuti Esiliigasse. FC Elva on aktiivne ürituste ja turniiride korraldaja: näiteks iga-aastane Jalkafest toob tavapäraselt kokku tuhatkond inimest.

"Meil on väga hea meel, et paljude Euroopas tegutsevate klubide hulgast valis UEFA just FC Elva. See on suur tunnustus ja peegeldab seda, mida Eesti jalgpallis tegutsevad inimesed on aastate jooksul näinud - Elva klubi aktiivne ja hästi planeeritud tegutsemine, noortetöö pidev arendamine, kogukonnatöö läbi erinevate ühistegevuste ja lisaks sportlikele ka laiemate eesmärkide seadmine," lausus Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee