Jalgpall

Karel Voolaid: emotsioonid on hapukad-si*ad (12)

Mart Treial, Lilleküla staadion, 14. oktoober 2019 00:30
Karel Voolaid.Foto: Martin Ahven
Eesti meeste jalgpallikoondis jätkas EM-valiksarja Tallinnas 0:3 kaotusega Saksamaa vastu.

"Emotsioonid on hapukad-si*ad," sõnas Eesti peatreener Karel Voolaid pressikonverentsi alustuseks.

Samal teemal

Ta nõustus, et teise poolaja kiired väravad murdsid eestlaste vaimu. "Ja teistpidi andsid sakslastele kindlust ja rahu. Me ei rääkinud vaheajal midagi sellist, et lähme teist poolaega hoidma. Ei rääkinud ka hurraad, vaid et üritame sama rütmi jätkata, mille saime teise poolaja teises pooles kätte.

Täna oli nende kangelaseks [Ilkay] Gündogan. Kuidagi need pallid lipsasid kehade ja jalgade alt läbi. Võitlusvaim säilis ka teise poolaja teises pooles, tahtsime uuesti tulla, aga hetkeks murdsid sakslased meid oma klassiga küll."

Seitsmest muudatusest algkoosseisus võrreldes Valgevene mänguga: "Ütlesin võistkonnale enne Saksa mängu, et peame kasvatama Eesti koondist suuremaks kui 11 mängijat. Peame kasvatama positiivset konkurentsi, mis kannaks neid klubis, et neil pole midagi garanteeritud, et nad pühenduksid ja võitleksid koha eest koondises. Teatud perioodil peamegi suutma mängida kahes mängus laveeriva koosseisuga, et jõuaksime rohkem.

Hetkel tundub, et suudame niiviisi edasi minna. Tulevik näitab, kas tekib väiksema arvuga tuumik, kes jaksab mängida kaht mängu."

Ilja Antonovist: "Nad oli Ainsaluga mõlemad päris tublid masinad. Ilja kraapis kehast välja vanad head Eesti koondise meetrid-meetrid-meetrid. See ongi klass, mille pärast ta kunagi koondisesse sai. Ta tegi kindlasti väga hea avalduse. Mihkel kõrvalt näeb, et väike mesilane kõrval töötab ja peab ka suure hobusena tuld andma. Tunnen nende üle head meelt, nad suutsid lipata nii palju kui jaksasid."

Nikita Baranovist paremkaitses, ta mängis seal viimati umbes viis aastat tagasi: "Eks valmistusime ikka 11 sakslase vastu. Tõenäoliselt olnuks pilt kaitse koha pealt päris karm. Mõtlesin, et võime jääda pikemalt oma kasti ette, et ei saa lihtsalt minema. Siis on Nikita ja Gerdi (Kams - M.T.) kaitseomadusi ja -instinkte vaja. Neil on hea kontakt, nad on viieses liinis koos mänginud. Nikita sai üldplaanis oma ülesandega hakkama."

Eesti reageerimisest sakslaste punasele kaardile: "Kui nad oleksid 11kesi jätkanud, siis olen kindel, et meil olnuks väga-väga-väga raske. Selge see, et võitlusvaim oli parem kui Mainzis, aga see klass hoiab sind niimoodi haardes.

Mul on hea meel, et meil on seda psühholoogiat, et mängijad tunnetasid okei, saame otsida käike, aga tegelikult on palliga mängides vaja ka natuke puhata ja rünnakuid ette valmistada. Samas andis see sakslastele mingi aja oma kaitset organiseerida ja nende organiseeritud kümnemehelist võistkonda pole nii lihtne üle mängida. 

Juurutame neljandat mängu palliga mängu. Me ei mängi tiki-takat, aga kuskilt tuleb pihta hakata. Olen rahul, et mängijad suudavad palli vallata."

Ründemängust: "Ei jää rahule. Olen nii ambitsioonikas, tahtsin väravat lüüa. Ma tõesti tahtsin. Võistkonnale, publikule. Uskusime koguaeg, et võime mingi bravuuri veel saada. Mul on hea meel, et nad üritavad, aga rahule ei jäänud. Me peame hakkama lööma nendest olukordadest väravaid."

Mängueelsest jutuajamisest vastaste juhendaja Joachim Löwiga: "Rääkisime Joachimiga tegelikult ka eile (laupäeval - M.T.) paar sõna Eesti ja Saksamaa jalgpallist. Ta polnud arrogantne, aga kavala rebase käepigistus oli tal küll. Ta kiitis meid. Ütles, et oleme kõvasti paremini mängima hakanud ja meelitas meid palli valdama, aga ma ei läinud sellega kaasa. Ta ütles, et võin soovi korral tulevikus temaga ühendust võtta, kui vajan jalgpallialast nõu."

***

Saksamaa peatreener Joachim Löw: "Mäng oli keerulisem kui arvasime. See oli muidugi seetõttu, et meil oli enamus aega üks mees vähem platsil, seega pidime meeskonna poolajal ümber organiseerima. Ütlesime vaheajal, et peame olema rahulikud, kuid mängima kiiremini ja sirgjoonelisemalt. Teine poolaeg oli suhteliselt hea, mängisime okeilt. Lõime kolm väravat ja saime kolm punkti. Punktid on kõige olulisemad.

Punane kaart oli õiglane, pole kahtlustki. Ta taklas, aga tabas ka mängijat, see pidi olema punane kaart.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee