VIDEO | Drell vs. Teodosic! Noor eestlane oli resultatiivne, kuid kogenud serblane sai võidu (1)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 14. oktoober 2019 10:01
Henri Drell palli korvi surumas. Foto: Luca Toni/victorialibertas.it
Henri Drelli koduklubi Pesaro pidi Itaalia kõrgliigamatšis tunnistama koduväljakul Bologna Virtuse 94:79 paremust.

Matši eel oli selge favoriit Bologna, sest kõva rahasüsti saanud tiim võitleb tänabu Itaalia liiga võidu eest. Suures osas noortest koosnev Pesaro loodab esmajärjekorras vältida viimast kohta ehk väljalangemist.

Vastavalt seisusele matš ka kulges. Bologna võitis avaveerandi 25:19 ning kasvatas poolajaks edu juba 19punktiliseks. Sellega oli pinge mängust kadunud, Pesaro teisel poolajal vahet oluliselt suuremaks siiski ei lasknud.

Kodumeeskond mängis rabedat korvpalli, kuid õnneks suutis 19aastane Drell tohuvabohust silma paista. Eestlane rügas tublisti kaitses ning oli rünnakul kannatlik, kasutades tekkinud võimalused hästi ära. Tema arvele jäi 16 punkti.

Peamiselt tagamängija kohal toimetanud Drell sattus üsna tihti vastamisi Bologna staari Miloš Teodosiciga, kes piirdus kaheksa punktiga. Mõistagi on Euroliiga tšempion ja MVP endiselt osav ning kaval, kuid maarjamaalane aukartust ei tundnud. Näiteks ühel rünnakul võttis noormees serblase üks-ühe vastu ette ning lajatas kolmese.

Pärast tagasihoidlikku debüüti Itaalia kõrgliigas on Drell end korralikult käima saanud. Kahes järgnevas matšis on ta visanud üle 10 punkti ning kuulub raudkindlalt peatreener Federico Perego plaanidesse.

Tõsi, Pesaro esitused on siiani soovida jätnud. Meeskondlikult tuleb mängu kindlasti parandada, sest vastasel juhul terendab liigast väljalangemine. Drelli koduklubi on veel üks kahest tiimist, kes pole võiduarvet avanud.