Teemu Pukki (valges).Foto: AP/Scanpix
15. oktoober 2019, 20:51

Tähtsa võidu saanud Soomet jätaks EMilt kõrvale vaid ime (5)

2020. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiril suurepärast minekut näidanud Soome sai täna väärtusliku võidu, kui kodus alistati Armeenia tulemusega 3:0. Selle resultaadiga muutus kaks vooru enne lõppu väga tõenäoliseks, et meie põhjanaabritel on asja järgmisel suvel toimuvale EMile.

Soomlased viis 31. minutil ette Fredrik Jensen, pool tundi hiljem lõi teise värava selle hooaja Premier League’i sensatsioon Teemu Pukki. 29aastane Norwich City ründaja sai kaks minutit enne normaalaja lõppu kirja oma teise tabamuse ja vormistas lõppseisu.

J-grupis on Soome kaheksa kohtumisega kogunud 15 punkti, millega hoitakse Itaalia järel teist kohta. Saapamaa koondis, kel koht EM-il juba kindlustatud, on seitsme mänguga koos 21 silma. Samuti soomlastest matši vähem pidanud Bosnia ja Hertsegoviina on kümne punktiga kolmas, sama palju silmi on kogunud täna Turus kaotanud armeenlased.

EMile pääsevad igast grupist kaks paremat, kuueliikmelistes gruppides kohtuvad meeskonnad omavahel kaks korda, ehk kokku peetakse kümme vooru. Soomet ootavad veel ees matšid Liechtensteini ja Kreekaga.

Soomlased pole sarnaselt Eestile kunagi ühelegi suurturniirile pääsenud. 2008. aastal jäi neil EMile jõudmisest ülivähe puudu, kui viimases voorus saadi Portugali vastu vajaliku võidu asemel väravateta viik.