Rait Ratasepp.Foto: Jakob Meie
Ohtuleht.ee 16. oktoober 2019 12:56
Ultratriatleet Rait Ratasepp läbib täna 20. päeva järjest täispika triatloni. Samal ajal kergitas ta saladuseloori oma menüült ning tulemus on jahmatav.

Möödunud aastal, 20kordse ultratriatloni ajal pidi ta 20 päevaga sööma ära 82 päeva toidu. Nüüd, mil käimas on 40kordne ultratriatlon, peab Ratasepp tarbima 164 päeva toidu!

Järgneb ülevaate tema toitumisest, mis on jagatud alade lõikes. Lisatakse, et menüü siiski varieerub ja pole iga päev ühesugune.

Rait Ratasepa näidismenüü triatloni ajal:

Hommik:

Kohv ja värske apelsinimahlaga marja-krõbinad.

Ujumine:

Geel, spordijook, vesi, taastusjook.

Pärast ujumist:

Riisi või kaerahelbepuder rohke kaktusemoosiga.

Rattasõidu ajal:

Leotatud müsli marjade, pähklite ja seemnetega, pannkoogid Nutellaga või Nutella saiakesed, omlett juustuga, pähklid, crossaint juustu ja kurgiga, spinatipirukas, arbuus, melon, viinamari, erinevad küpsised ja šokolaadid, energiabatoonid, geelid, taastusjook, alkoholivaba õlu, apelsinimahl, marja-krõbinad, smuuti arbuusist, papaiast ja melonist, kohv, koola, energiajook, Fanta, jäätee, spordijook, vesi, soolakapslid.

Enne jooksu:

Rait võtab põske vaid mõne küpsise ja joob koolat või jääteed.

Jooksu ajal:

Arbuus, melon, viinamari, kiivi, apelsin, küpsised (Oreo ja kohalik piimašokolaadi küpsis), geelid, koola, jäätee, vesi, soolakapslid.

Vahetult pärast finišit:

Alkoholivaba õlu, marja-krõbinad värske apelsini mahlaga, jäätis.

Õhtusöök:

Playitas Resorti restorani pasta, kartuli ja köögiviljade valik eri vormides, desserdid, sh koogid, jäätis ja puuviljad. Ja kõike väga palju.

Pärast massaži:

Pasta, kartuli ja köögiviljade valik eri vormides, koogikesed. Pähkli-šokolaadi batoonid.

Öösel:

Pasta, kartuli ja köögiviljade valik eri vormides, koogikesed. Pähkli-šokolaadi batoonid.

Oluline on siinkohal välja tuua, et Ratasepp ei söö kala-, kana- ega loomaliha.

Toeta ultramehe suurkatsumust tema kodulehel ja aita täita mahukat eelarvet, millest ilmselgelt üks osa läheb tarbitavale toidule ja joogile