Kristjan Kitsing (palliga).Foto: Martin Ahven
16. oktoober 2019, 22:09

Kalev/Cramo polnud kahe põhimeheta mänginud Tartuga raskustes, TalTech avas võiduarve (1)

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo kunagise suure rivaali Tartu Ülikooli kindlalt 94 : 71

Cramo oli parem igal veerandajal ega pidanud tulemuse üle muretsema. Tartlased olid kohati rünnakul väga suurtes raskustes ning pidid vastu võtma individuaalseid lahendusi. Roberts Štelmahersi hoolealuste mäng oli hulka sujuvam, ent nad on ka kõrgema klassiga meeskond.

Valitseva Eesti meistri ridades viskasid kuus meest kahekohalise arvu punkte. Neist edukaim oli 18 silmaga Kristjan Kitsing. Kohtumise resultatiivseim oli 20 punktiga Tartu tsenter Adomas Drungilas. Taaralinlaste eest ei teinud teiste hulgas kaasa Robert Valge ja Kregor Hermet.

Tänases avamängus alistas TalTech 94 : 83 Pärnu Sadama. Hooaja esimese võidu hankinud TalTech pani oma paremuse maksma neljanda veerandajaga. Kohtumine kulges enamasti tasavägiselt, kuid 72 : 73 kaotusseisust tehtud 12 : 3 spurt andis kätte edu, mida enam maha ei mängitud.

Võitjate resultatiivseimana viskas Sten Olmre 18 silma. Pärnule tõid Jeremiah Page 20, Lauris Blaus 15 ja Ernests Kalve 14 punkti. Blaus hankis ka üheksa lauapalli.

Kell 20.30 algab päeva keskne kohtumine, kui Tartu Ülikool võõrustab BC Kalev/Cramot.