Jalgpall

Poolakad hakkasid Konstantin Vassiljevi filmitegijaid vihkama 

Oliver Lomp, 16. oktoober 2019 22:54
KUI KÕIK OLI HÄSTI: Konstantin Vassiljev Poolas Bialystoki keskväljakul. Filmis puudutatakse ka tema imelist hooaega sealses klubis Jagellonias. Teine tulek Gliwicesse kujunes keeruliseks.Foto: Martin Ahven

„Teil pole mõtet Poola tulla.“ – „Me ei soovi, et näitaksite meie mängijat halvas valguses.“ – „Igasugune klubiga seotud filmimine on keelatud.“ Need olid vaid mõned ähvardused, mida Gliwice Piasti inimesed dokumentaalfilmitegijate suunas saatsid.

2018. kevad. Konstantin Vassiljevit portreteeriva dokumentaalfilmi „Kastist väljas“ võttemeeskond on jõudnud Poola Gliwicesse. Kuna kohalik esiklubi Piast on samuti tähelepanust meelitatud, antakse meile eksklusiivsed ligipääsud meeskonna treeningutele ja mängueelsele toimetamisele. Meid abistatakse lahkesti ning saame muhedat materjali, alates klubi pressiesindajast ja lõpetades jalgpallisalle koguva staadionivalvuriga, kellega Kostja ise muide väga südamlikult läbi saab.

Võttepäevad tunduvad kulgevat õlitatult. Kuigi Vassiljev on selleks ajaks juba pigem pingipoisiks taandatud, saame mängupäeval (07.04 tehti põhiturniiri viimases mängus kodus 1:1 viik Niecieczaga – toim) ligipääsu ka sinna, kuhu isegi ajakirjanikke ja fotograafe ei lubata.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee