Jalgrattasport

Kokkupõrge ootamatult võistlusrajale ilmunud autoga jätab 19aastase ratturi ilmselt eluks ajaks ratastooli (2)

Toimetas Henry Lääne, 18. oktoober 2019 11:00
Edo Maas.Foto: Laurent Lairys/Agence Locevaphotos / Alamy
6. oktoobril Itaalias peetud jalgrattavõistlusel ootamatult rajale ilmunud autoga kokku põrganud 19aastane Edo Maas ei kõnni suure tõenäosusega enam kunagi.

Hollandlane ja auto põrkasid kokku umbes 50 km enne sõidu finišit ühel laskumisel. Maas vigastas nii kaela, selga kui ka nägu ning viidi kärmelt haiglasse.

Arstid tegid talle mitu operatsioon, mis kõik õnnestusid. Maas tuli kolm päeva tagasi teadvusele, andis tema võistkond Team Sunweb eile õhtul teada. 

Maasiga koos laskunud prantslane Edouard Bonnefoix pääses vigastusteta. Ta kirjutas sotsiaalmeedias, et auto tuli teele paremalt poolt ning tahtis teed ületada. Bonnefoix' spekuleeris, et masin väljus kellegi eravaldusest ning selle juht lihtsalt ei näinud rattureid.

Prantslase sõnul oli laskumise ajal kiirus umbes 70 km/h ning tal õnnestus napilt pääseda kokkupõrkest autoga. Sunweb kutsus Rahvusvahelist jalgrattaliitu üles pöörama võistluste turvalisusele veelgi suuremat tähelepanu. Tiim lisas, et ehkki suure tõenäosusega ei kõnni Maas enam kunagi, jääb lootus alati püsima.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee