Jalgpall

14aastaselt isaks saanud Brasiilia jalgpalliäss: pidin tegema kõik, et saada profimängijaks 

Toimetas Mart Treial, 18. oktoober 2019, 18:46
Wesley Moraes Ferreira da Silva on praeguseks end töötanud Inglismaa kõrgliigasse Aston Villa meeskonda.Foto: Reuters/Scanpix
Inglismaa meistriliigas mängiva Aston Villa ründaja Wesley Moraes Ferreira da Silva (22) rääkis intervjuus Sky Sportsile, kuidas 14aastaselt isaks saamine mõjutas tema elu ja jalgpallurikarjääri.

Muide, 16aastaselt sai ta teise neiuga veel ühe lapse. "Lapsed on mulle motivatsiooniks. Pean mõtlema oma perele, lastele ja emale," lausus brasiillane.

"14aastaselt isaks saamine oli keeruline, sest hakkasin just tol ajal proovima jalgpalli professionaalselt mängima. Pidin päeval tööl käima ja õhtul treenima."

Ta lisas, et niivõrd noores eas isaks saamine tähendas, et lapsepõlv oli lõppenud. "Esimene laps on minu suurim mõjutaja. Pidin raha hankima, mis oli 14aastaselt keeruline. Seega pidin tegema kõik, et saada profijalgpalluriks."

17aastaselt hakkas ta poolprofina mängima regionaalsel tasemel Campeonato Baiano meeskonnas. Kaks aastat hiljem teenis ta profilepingu Slovakkia kõrgliigas Trencini meeskonnas. Edasi viis tee teda Belgiasse Club Brüggesse, kes müüs brasiillase möödunud suvel 22 miljoni naela eest Aston Villale.

Elu pole da Silva perekonda hellitanud. Tema isa suri ajukasvaja tõttu, kui jalgpallur oli 9aastane. See tähendas, et ema pidi Wesleyt ja tema vendi üksi kasvatama.

"Ta sai olukorraga hakkama, nüüd teen tema heaks kõik. Helistan emale iga päev pärast trenni. Ema on minu jaoks kõige tähtsam."

Näib, et Da Silva on Inglismaal hästi kohanenud, sest kaheksa mänguvooruga on tema arvel neli väravat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee