Markus Jürgensoni penalti jättis FC Levadia teoreetilised tiitlivõimalused elluFoto: Erki Pärnaku
19. oktoober 2019, 15:57

Draama Eesti Premium liigas: kaks punast kaarti, kangelasest antikangelaseks ja viimase sekundi võit (3)

Eesti jalgpalli Premium liigas peeti täna A. Le Coq Arenal maha tõeline põnevuslahing, kui FCI Levadia alistas viimastel sekunditel 2:1 FC Kuressaare.

Praeguse seisuga veel teoreetilisi tiitlivõimalusi omav, ent ka hooaja lõpuks neljandaks kukkuda võiv Levadia läks 36. minutil Igor Dudarevi väravast juhtima. Teise poolaja lõpus oli kangelasest saamas antikangelane, sest Dudarev lõi 77. minutil palli ka oma meeskonna võrku.

Levadia suguse klubi jaoks medalita jäämine võrduks katastroofiga ning kaks Levadia mängijat murdusid pinge all. 86. minutil võttis Kuressaare mängija Rasmus Saar vea hinnaga ära palli Joao Morellilt, kes seejärel Saarega karvupidi kokku minna tahtis. Morelli tegi peaga väikse kõksu, millest kohtunik Andrei Karhu meelest punasest kaardiks piisas. Olukorraga polnud kuidagi rahul Morelli meeskonnakaaslane Bogdan Vaštšuk, kes maas lamavat Saart jalaga lõi, mille eest samuti varajase käigu duši alla teenis. Olgu märgitud, et Saar teenis Morelliga kukepoksimise eest kollase hoiatuskaardi.

Ent draamaatiline pärastlõuna polnud sellega sugugi lõppenud. Viimasel üleaja minutil teenis Levadia penalti, mille Markus Jürgenson realiseeris ning Levadia sai kolm punkti.

Teises tänases kohtumises alistas Paide Linnameeskond 2:1 Tallinna Kalevi ning säilitas sellega samuti reaalsed medalivõimalused.

Täna õhtul peetud kohtumises alistas Narva Trans 5:2 tabeli punase laterna Maardu Linnameeskonna.