Eesti jalgpallikoondislane Ats Purje tuli teist korda Soome meistriks

Toimetas Oliver Lomp, 19. oktoober 2019, 20:49
Palju õnne, Ats Purje!Foto: Martin Ahven
Soome jalgpallimeistrivõistlustel võitis Eesti koondislase Ats Purje koduklubi Kuopio Palloseura (KuPS) viimases voorus võõrsil lähima rivaali Turu Interi 2:0 ja tuli Soome meistriks.

Külaliste domineerimisel kulgenud kohtumise esimesel poolajal väravaid ei löödud, ent teise vaatuse alguses pani KuPS jõujooned paika. 51. minutil lõi Ilmari Niskanen esimese ja 54. minutil Reuben Ayarna teise värava ning tiitli saatus oligi otsustatud.

Tänavu 16 kohtumist ja viis tabamust kirja saanud Purje sekkus tänases kohtumises vahetusest 77. minutil.

KuPS teenis 27 mänguga 53 punkti, Inter teenis hõbeda (48 punkti) ja pronksi saatuse otsustas parem väravate vahe. Honka ja Ilves teenisid mõlemad 47 silma, ent esimeste väravate vahe oli parem.

Purjele on see teiseks Soome meistritiitliks. Esimese teenis eestlane 2008. aastal just tänavuse hõbemedali omaniku eest.

1. oktoober 2019, 10:07
Klavan jääb isiklikel põhjustel koondisest eemale. Peatreener Voolaid: need on seotud klubi ja perega
18. juuni 2019, 16:38
EUROLOOS: Nõmme Kalju rändab Põhja-Makedooniasse, Levadia sai Kalju eelmise vastase