Siim-Sander Vene.Foto: SIPA/Scanpix
20. oktoober 2019, 09:30

KAHJU! Vene ja Varese lagunesid viimasel veerandil ja kaotasid Itaalia kõrgliigas liidrile

Itaalia korvpalli meistriliiga viienda vooru kohtumises jäi südikalt võidelnud Pallacanestro Varese alla liidermeeskonnale Bologna Virtusele.

Seejuures viimasele neljandikule vastu minnes oli Siim-Sander Vene koduklubi vähendanud vahe kahele silmale, kuid lõpuks tuli tulemusega 80:87 kodutiimi paremust tunnistada.

Avaveerandi võitsid külalised 22:21, kuid poolajaks jäädi kuuepunktilisse kaotusseisu. 30 minuti järel oli küll seis 55:57, kuid neljas veerandaeg kuulus taas Virtusele.

Võitjate resultatiivseim oli 19 punktiga kogenud serblane Milos Teodosic, kes viibis platsil 24 minutit. Varese eest tegi suurepärase mängu Josh Mayo, kes sai üleplatsimehena kirja 27 silma. 32aastane ameeriklane tabas seitsmest teele saadetud kolmesest viis. 25 minutiks väljakule usaldatud Vene sai selle ajaga kirja viis punkti, lisaks kolm lauapalli ja üks resultatiivne sööt.

Viie vooru järel jätkab liider Virtus täiseduga, Varese on nelja mänguga saanud kaks võitu ja kaks kaotust, sellega hoitakse hetkel kaheksandat kohta. Henri Drelli koduklubi Pesaro Victoria Libertas, kes seni kõik kolm kohtumist kaotanud, läheb täna kell 21.45 vastamisi Brindisi New Basketiga, kes on hetkel kolmandal kohal.