Mati AlaverFoto: Mati Hiis
Ohtuleht.ee 22. oktoober 2019 18:58
Suusatreenener Mati Alaveri kokkuleppemenetlus on jõudnud ka rahvusvahelisse meediasse. Austria ajaleht Tiroler Tageszeitung tõdeb, et Alaver on vaid üks mutter suurest võrgustikust.

„Alaver tunnistas üles, et ta andis murdmaasuusatajatele Erfruti spordiarsti kontaktid. Viimast peetakse aga rahvusvahelise veredopinguvõrgustiku vaimseks isaks,“ kirjutab Tiroler Tageszeitung.

Alaverile esitati süüdistus nelja tema treenitud sportlase dopingu tarvitamisele kallutamises. Juhtiva riigiprokuröri Taavi Perni sõnul käsitleb süüdistus Alaveri tegevust aastatel 2016 – 2019.

Eesti ajakirjanikel õnnestus Alaver täna kätte saada, ent ta lubas kommentare jagada tulevikus.

Samal teemal

Kommentaarid  (24)

lihtsalt ei saa aru 23. oktoober 2019 10:57
miks pidi Kärp tegelema veredopinguga, kui sai kogu aeg ainult 60+ kohti. Ka doping ei toonud teda ettepoole.
Rilleputs 23. oktoober 2019 21:52
Ilmselt toppis seda valesse kohta. Kus need suusatajad ja teised vastupidavusalade mehed olidki, kui jumal mõistust jagas?
23. oktoober 2019 08:15
täiskasvanud mehed, vastutavad oma tegude eest vist ikka ise. kui alaver sportlastele väigisi midagi sisse manustas, siis ma saan aru, et on süüdi. aga kui inimene on kuulsuse janus ja ahne ja valelik, siis on see tema enda valik. need tamjärv, veerpalu, kärp ja muud sellised, peaks ikka ka karistada saama. nad on ju vastutusvõimelised inimesed. petised. sulid ja petised.
evelin 23. oktoober 2019 11:12
arvan,et alaver on aumees ja võtab kõigi patud enda kanda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS