Martin KupperFoto: Martin Ahven
Kergejõustik
23. oktoober 2019, 16:46

Martin Kupperit lahutas sõjaväelaste maailmamängudel medalist vaid üheksa sentimeetrit

Käimasolev kergejõustikuhooaeg, mis kulmineerus Doha MMiga erakordselt hilja, pole mõne sportlase jaoks veel läbi saanud. Võistlusperioodi otsustas pikendada ka Martin Kupper, kes sai täna Hiinas Wuhanis sõjaväelaste maailmamängudel neljanda koha.

Rio OMil samuti esimesena medalita jäänud kettaheitja sai parimal katsel kirja 59.56 meetrit. Pronksisest autasust jäi puudu kõigest üheksa sentimeetrit: venelane Viktor Butenko suutis heitevahendi 59.65 m kaugusele lennutada.

Esikoha saavutas rumeenalane Alin Firfirica, võidutulemuseks 63.88. Hõbedale tuli Venemaa sportlane Aleksei Khudiakov, kes sai kirja 61.64. Võistlus ebaõnnestus Gerd Kanteri õpilasel Piotr Malachowskil, kel ei õnnestunud kolme katsega tulemust kirja saada.

Eestlastest võitis kuldmedali Ergo Mets, kes võitis meeste parasportlaste 400 meetri jooksu ajaga 56,19. Tema jaoks pole võistlus veel läbi, kuna veebel kavatseb kaasa lüüa ka 1500 meetri jooksus, mis toimub 26. oktoobril.

Vaatamata pikale võistlushooajale on mõned sportlased suutnud näidata, et on endiselt vormis. Dohas neljandaks jäänud brasiillane Darlan Romani võidutulemuseks kuulitõukes mõõdeti 22.36, hõbedaga pidi leppima Poola talent Konrad Bukowiecki, kes saatis raudmuna 21.84 m kaugusele.

Naiste kõrgushüppes viimased kolm MM-tiitlit võitnud venelanna Maria Lasitskene ületas täna 2.01. Dohas ajaga 48,14 400 meetri jooksus kõigi aegade edetabelis kolmandaks kerkinud Bahreini esindaja Salwa Eid Naser võitis eile 50,15ga.