Mohamed Salah (punases).Foto: EMPICS Sport/Scanpix
Meistrite liiga
24. oktoober 2019, 00:08

MEISTRITE LIIGA | Tiitlikaitsja sai kindla võidu, Norra imelaps püstitas rekordi

Tänasega said läbi Meistrite liiga alagrupiturniiri kolmanda vooru kohtumised. Tiitlikaitsja Liverpool alistas tulemusega 4:1 Belgia meistri Genki, FC Barcelona oli võõrsil hädas Praha Slaviaga, kuid suutsid siiski võita ning 19aastane Norra väravamasin Erling Haaland jätkas oma ulmelist hooaega.

Belgiasse sõitnud Liverpooli viis teisel minutil juhtima Alex Oxlade-Chamberlain, kes saatis palli trahvikasti tagant värava alumisse nurka. 26aastane Inglise koondislane, kes eelmistel hooaegadel vigastustega hädas olnud, duubeldas eduseisu teise poolaja alguses, toksates nahkkera välisküljega ristnurka.

77. minutil sai tabamuse kirja Sadio Mane, kümme minutit hiljem Mohamed Salah. Genki auvärava lõi Stephen Odey.

Raske võidu sai FC Barcelona, kes läks küll kohe Lionel Messi tabamusest matši juhtima. 50. minutil seadis jalule viigi Jan Boril, kuid mõned hetked hiljem lendas pall Slavia uuesti väravasse. Luis Suareze terava nurga alt sooritatud löök võttis tugeva rikošeti, lõpuks kanti omavärav Peter Olayinka nimele.

Mullu poolfinaali jõudnud Barcelona suutis võidust kinni hoida, kuigi üllatuslikult oli Praha võistkond valdavalt domineerivamaks pooleks.

Täna püstitati ka üks liiga rekord: Red Bull Salzburgi ründaja Haaland lõi Napoli vastu kaks väravat, kokku on ta sel hooajal olnud täpne kuuel korral. Varem polnud keegi Meistrite Liigas esimese kolme matšiga nii mitu tabamust kirja saanud. 19aastane norralane on hetkel liikumas müstilises tempos: kõikide sarjade peale kokku on tema saldoks 13 mängu ja 20 väravat!

Kell 20.00 alanud mängud:

Tasavägiselt kulgenud matšis sahistati väravavõrku esimest korda 35. minutil, kui Hollandi meistriklubi ääreründaja Quincy Promes tagumise posti juures löögile pääses. Tabamus siiski kirja ei läinud, kuna videokohtunik tuvastas suluseisu.

86. minutil jõudis sihile Chelsea, kelle ründaja Michy Batshuayi virutas nahkkera väravaesiselt lati alla. Sellele kodus mänginud Ajax vastata ei suutnud, tuli leppida 0:1 kaotusega.

Teises juba toimunud mängus alistas Red Bull Leipzig kodus Peterburi Zeniidi 2:1. Ülejäänud matšid algavad täna kell 22.00.

Tänased Meistrite Liiga kohtumised:

Amsterdami Ajax - Londoni Chelsea 0:1 (86. Batshuayi)

Red Bull Leipzig - Peterburi Zeniit 2:1 (49. Laimer, 59. Sabitzer - 25. Y. Rakytskyi)

Red Bull Salzburg - Napoli 2:3 (40.(p.), 72. Haaland  - 17., 64. Mertens, 73. Insigne)

KRC Genk - Liverpool 1:4 (88. Odey - 2., 57. Oxlade-Chamberlain, 77. Mane, 87. Salah)

Milano Inter - Dortmundi Borussia 2:0 (22. Martinez, 89. Candreva)

Praha Slavia - FC Barcelona 1:2 (50. Boril - 3. Messi, 57. Olayinka [omavärav])

Benfica -  Lyon 2:1 (4. Silva, 86. Pizzi - 70. Depay)

Lille - Valencia 1:1 (90. Ikone - 63. Tšerõšev)