Nick Kyrgios (vasakul) ja Casper Ruud on avalikult tülli pööranud.Foto: Reuters/Scanpix ja SIPA/Scanpix; montaaž: Õhtuleht
Toimetas Mart Treial 24. oktoober 2019 11:43
Tenniseässade Nick Kyrgiose (ATP 30.) ja Casper Ruudi (ATP 61.) vahel on lahvatanud sõnasõda, kus tsensuuri pigem ei ole.

Kõik algas maikuus Roomas, kus mehed kohtusid ATP-turniiri teises ringis. Emotsionaalsuse poolest tuntud Kyrgios ärritus sealgi – ta sõimas joonekohtunikku, lõi veepudelit jalaga, peksis reketit vastu maad ja tagatipuks viskas tooli platsile. Säärane käitumine tõi talle disklahvi.

Hiljem levis sotsiaalmeedias video, kuidas Ruud tähistas toda võitu. Kyrgios jagas seda koos naeruemotikonidega. 

Teema kerkis taas üles eile, kui Rootsi väljaande Tennisportalen ajakirjanik küsis intervjuus Ruudi käest Kyrgiose reaktsiooni kohta. "Nägin, et kirjutas natuke selle kohta," alustas norralane.

"Okei, ta diskvalifitseeriti, aga kui vaatame omavahelisi mänge Kyrgiosega, siis seal on kirjas 1 : 0 minu kasuks. Kas see tähendab, et võitsin teda? Skoor on igatahes minu kasuks 1 : 0."

Ruud jätkas: "Ta oli täitsa hullumeelne, kui temaga mängisin. Oli tore teda võita. Mind ei huvita, kas ma tähistasin pärast või mitte. Olin rõõmus, teenisin 90 edetabelipunkti ja 50 000 USA dollarit auhinnaraha, seega miks ma ei peaks tähistama? See on tema probleem, et ta on platsil idioot."

Septembris oli norralane ühes taskuhäälingus lausunud veelgi karmimalt. "Arvan, et ta on pe**evest. Ta on meelelahutaja, mitte sportlane. Nagu Rafa [Nadal] ütles mulle: võin järgmine kord platsile minna aluspükste väel. See oleks meelelahutus, aga mitte kvaliteetne meelelahutus." 

Austraallane andis täna Twitteris vastulöögi. "Hey, Casper Ruud, järgmine kord, kui sul on midagi öelda, siis eelistaksin, et ütleksid seda mulle näkku. Olen kindel, et sa ei annaks pärast seda oma keelele nii vaba voli. Seniks aga jätkan pigem värvi kuivamise kui sinu tennisemängu vaatamist. Sa oled kuradi igav!"

Kyrgiose teine säuts: "Veelkord, mõistan, miks pead mu nime ütlema, sest inimesed isegi ei tea, et sa tennist mängid. Palju edu Milanos."

Kyrgios viibib parasjagu kuue kuu pikkusel katseajal, sest sõimas septembri lõpus Cincinnati turniiril kohtunikku.