WRC

AJAJOON: kuidas karjääri lõpule lähedal olnud Tänak lõpuks maailmameistriks tõusis (2)

Ohtuleht.ee, 27. oktoober 2019 14:23
Ott Tänak ja Kuldar Sikk tõusid 2012. aastal Itaalias esimest korda MM-sarjas poodiumile. Järgmisel hooajal pidi Tänak aga koduseid rallisid sõitma, sest M-Spordis talle enam ruumi ei jagunud.Foto: AFP/Scanpix

Ott Tänaku karjäär ralli MM-sarjas algas kümme aastat tagasi ning seda saatsid esialgu tõusud ja mõõnad. Esimest korda tõusis ta poodiumile juba 2012. aastal Itaalias, kuid järgmiseks hooajaks heideti saarlane M-Spordi meeskonna poolt üle parda. Tänak sõitis N-rühma Subaruga mööda koduseid rallisid ning karjääri jätkumine oli suure küsimärgi all. Kuniks tekkis uus võimalus... Edasine on juba ajalugu. Nüüd on Ott Tänak maailmameister!

2009 – Markko Märtini abil pääseb Ott Tänak M-Spordi juhi Malcolm Wilsoni vaatevälja. Peagi allkirjastatakse leping meeskonna järelkasvuprogrammiga. Subaru Impreza roolis teeb ta MM-sarja debüüdi ja lõpetab Portugali ralli 20. kohaga.

2010 – Tänak kihutab Mitsubishi Lancer Evo X-i roolis noortele talentidele mõeldud PWRC-sarjas ja võidab omas klassis Soome ja Walesi rallid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

01.11.2019
LEPINGUSAAGA AJAJOON | Kuus kuud seebiooberit lõppes Tänaku minekuga Hyundaisse
27.10.2019
STATISTIKAPOMM | Tänak lõpetas prantslaste hegemoonia ja möödus ühes arvestuses Mäkinenist
27.10.2019
Märtin kümne aasta eest Tänaku kohta: „No limits. Sky is the limit.“
27.10.2019
VIDEO KATALOONIAST | Vaata, kuidas tähistati Toyota telgis pika ootuse lõppu

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee