WRC

VIDEO | Vahva meenutus Tänaku esimesest MM-rallist! „Sõitsin suure varuga, kuid püsisin konkurentsis.“ 

Ohtuleht.ee, 27. oktoober 2019, 15:55
Ott Tänak pärast elu esimest MM-rallit 2009. aastal.Foto: MATI HIIS
Esimest korda kihutas Ott Tänak ralli MM-sarjas 2009. aasta aprillis, kui sai koos kaardilugeja Kristo Kraagiga üldarvestuses 20. koha, oma klassis oldi üheksandad. Meeste istumise all oli Subaru Impreza STi N12. Esikolmiku moodustasid toona Sebastien Loeb, Mikko Hirvonen ja Dani Sordo.

Tänaku etteastele jättis pitseri kümme trahviminutit, sest avapäeva lõpus otsustas meeskond vigase roolivarda tõttu ühe katse sõitmata jätta.

Ent see polnud veel kõik. Uustulnukana pidi Tänak startima rivi tagaotsas ja ralli avapäeval aeglaste konkurentide tolmus kümneid sekundeid kaotama. Kohtunikud nägid lõpuks, et poiss on kiire ning pikendasid stardivahet eelneva autoga kahelt minutilt neljale.

„Meil on datast täpselt näha, kuidas Tänak jääb rajal 15 sekundiks seisma, sest konkurent on risti rajal ees, või kuidas ta eelsõitja taga tolmus vaikselt veereb,“ selgitas MM-Motosport üks juhte Juss Roden toona Õhtulehele.

Foto: MATI HIIS

Ja veel. Tänaku ülesanne oli Portugalis leida optimaalne kiirus, et ka finišisse jõuda. Selleks, et gaas põhjas, teisel katsel üle nipli käia, polnuks tarvis Portugali sõita. „Kasutasin 70 protsenti ressurssidest,“ tunnistas Tänak.

Siiski andis tiim ehk endine ralliäss Markko Märtin, kes noormeest juhendas, ühel katsel vabad käed – anna tuld, palju suudad. Tulemus: masinaklassi pikalt parim aeg, N-rühma võitja Armindo Araujo kaotas kilomeetri kohta ligi sekundi, teised veelgi enam.

Kõike eelnevat arvesse võttes võinuks Tänak elu esimesel MM-rallil...

„Oleksid rallis ei maksa, Tänak sõitis Portugalis hästi, kuid ei enamat,“ jahutas Roden meeli.

Foto: MATI HIIS

Tänak, tagasihoidlik nagu ta on, poetab, et oli iseenda kiirusest üllatunud: „Sõitsin suure varuga, kuid püsisin konkurentsis.“

Ott Tänak pärast elu esimest MM-rallit 2009. aastal. Foto: MATI HIIS

Samal teemal

1. november 2019, 11:13
LEPINGUSAAGA AJAJOON | Kuus kuud seebiooberit lõppes Tänaku minekuga Hyundaisse
27. oktoober 2019, 16:25
Margus Murakas | Annaks jumal, et Tänak nüüd Rosbergi ei teeks!
27. oktoober 2019, 15:47
ÕL KATALOONIAS | Maailmameister Järveoja: oleme läbi käinud päris hullu teekonna. See on vägev!
27. oktoober 2019, 14:23
AJAJOON: kuidas karjääri lõpule lähedal olnud Tänak lõpuks maailmameistriks tõusis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee