Doping

Rootsi suusatajad on vihased: miks Eesti dopingupatused ikka veel karistust pole saanud?! (14)

Ohtuleht.ee, 24. oktoober 2019 18:51
Karel Tammjärv.Foto: Aldo Luud
Veebruaris Seefeldi MMil lahvatanud dopinguskandaal, millega olid seotud ka eestlased, kütab endiselt kirgi. Nüüd võtsid teemal sõna Rootsi suusatajad Viktor Thorn ja Calle Halfvarsson. 

Seefeldis võeti alustuseks vahele viis murdmaasuusatajat: austerlased Dominik Baldauf ja Max Hauke, kasahh Aleksei Poltaranin (kes sai näpunäiteid Andrus Veerpalult ja Mati Alaverilt) ning eestlased Andreas Veerpalu ja Karel Tammjärv. Kõik olid dopinguarsti Mark Schmidt "kliendid" ning tunnistasid oma süüd veredopinguga patustamises. 

Austerlastele on kodumaal võistluskeeld määratud, lisaks ootab neid vastavalt seadustele kohtuistung. Ülejäänud trio kohal on aga küsimärgid. FIS (rahvusvaheline suusaliit) pole kellelegi veel piiranguid seadnud. 

„Ma ei saa aru, miks see nii kaua aega võtab. Ei tohiks ju eriti raske ülesanne olla,“ sõnas Thorn Expressenile antud intervjuus. „Sellised otsused tuleks nädalaga ära teha. Kõik peaks ammu selge olema.“

Talle sekundeeris Halfvarsson: „Paistab, et petiseid on ikka jube keeruline karistada. Kas vajatakse veel tõendeid? Kogu protsess paistab väga kummaline. Samas ma pole üllatunud...“

FISi antidopingu esindaja Sarah Fussek ütles, et eelnimetatud sportlased on vaid killuke suurest juurdlusest. „Oleme võtnud asja suuremalt ette kui lihtsalt üksikjuhtumid. Praegu ei saa midagi täpsemalt kommenteerida,“ sõnas ta.

Fussek lubab, et olukord saab selgeks enne novembri lõppu ehk uue hooaja eel. Kõiki dopingupatuseid võib oodata kuni nelja aasta pikkune võistluskeeld.

Teadaolevalt on nii Tammjärv, Veerpalu kui ka hiljem vabatahtlikult dopingureeglite rikkumise üles tunnistanud Algo Kärp sportlaskarjääri lõpetanud. 

Samal teemal

10.10.2019
DOPINGUSKANDAAL | Kristjan Port: kõik märgid näitavad, et Saksa juurdlusest tuleb palju rohkem ebameeldivat teavet, kui praegu rääkida saame!
24.09.2019
Eesti suusatajatega samal ajal dopinguga vahele jäänud sportlasi on ootamas pikk vanglakaristus!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee