Jalgpall

Eesti jalgpallikoondis võõrustab raudvara lahkumismängus eksootilist vastast 

Toimetas Jarmo Jagomägi, 24. oktoober 2019 21:12
Aleksandr Dmitrijev.Foto: MATI HIIS
Eesti jalgpalli liit allkirjastas kokkuleppe Uus-Kaledoonia alaliiduga, mille kohaselt peetakse 2020. aasta 26. märtsil kell 19 Tallinnas Lilleküla staadionil omavaheline matš.

Kohtumine tähistab ühtlasi 106 korda Eestit esindanud Aleksandr Dmitrijevi lahkumismängu, seisab jalgpalliliidu pressiteates. 

Traditsiooniliselt toimub lahkumismäng koondislastele, kes on riiki esindanud vähemalt 100 kohtumises. Dmitrijevil täitus 100 mängu 2016. aastal Pärnus peetud maavõistluses Malta vastu. Profimängija karjäärile tõmbas praegune JK Tallinna Kalevi juhendaja joone alla möödunud aastal.

Jalgpalliliidu president Aivar Pohlak tõdes, et seoses Rahvuste Liiga mängudega on tavapäraste maavõistluste jaoks sobivate koondise mängupäevade hulk vähenenud ja seetõttu pidi Dmitrijev oma väljateenitud hüvastijättu ootama enam kui aasta.

„Plaanime 30. või 31. märtsil mängida teisegi kevadise maavõistluse ja seda soovitavalt samuti kodus. Mängu aeg ja vastane selguvad eeldatavasti peale novembrikuist koondisemängude perioodi,” avaldas Pohlak.

2020. aastal kannab Kuressaare Euroopa spordilinna tiitlit ja selle tähistamiseks on plaanis mitu jalgpallikohtumist sealsel staadionil. Seega mängib Uus-Kaledoonia Eestis teisegi kohtumise: pühapäeval 29. märtsil kell 13 minnakse Kuressaare linnastaadionil vastamisi Saaremaa koondisega.

Eesti ja Uus-Kaledoonia on varem kohtunud korra. 26. novembril 2017 lepiti eksootilises Vaikse ookeani riigis 1:1 viiki. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee