Korvpall

ÄGE! Žalgiris avaldas Kriisa viskest ja tähistusest vinge aegluubis video 

Ohtuleht.ee, 26. oktoober 2019 14:11
Kerr Kriisa pärast oma esimest Euroliigas tabatud viset.Foto: Ekraanitõmmis videost
18aastane Eesti korvpallur Kerr Kriisa tegi reedel ajalugu ning pääses Kaunase Žalgirise särgis Euroliigas väljakule. Leedus peetud kohtumises saadi 15 000 fänni ees 70:56 jagu Villeurbanne'i Asvelist.

Peareener Šarunas Jasikevicius saatis Kriisa võitlustulle viimase veerandi lõpus. Ta sai platsil mütata kaks minutit ja üheksa sekundit ning tabas kahest vabaviskest ühe. Seega tegi ta ajalugu mitmel rindel: esimene matš Euroliigas ja esimene punkt!

Ajaloolised kaadrid eestlase vabaviskest on nüüd salvestatud ka Kaunase Žalgirise amelikus videokanalis, kus Kriisa jaoks märgilisele hetkele saab kaasa elada aegluubis. Pärast viset tõstis ta näpu taeva poole ning saalitäis publikud seisis püsti. Vägev!

Kriisa viske ja tähistuse leiab videost alates 3.37:

 

Samal teemal

Jasikevicius oli rahul noore eestlase enesekindlusega. Pressikonverentsil leedu keeles öeldud kommentaarid vahendas Twitteris inglise keeles fännideni tunnustatud ajakirjanik Donatas Urbonas. „Kui ta tuleb väljakule ja tõstab 15 000 fänni ees näpu üles, siis ilmselgelt pole tal enesekindlusest puudu. Ma pole kindel, kuidas ta pärast neid ovatsioone magada saab,“ sõnas Jasikevicius muiates.

Peatreener jätkas: „Ta on väga aktiivne ja lõbus noor mees. Temaga on huvitav rääkida. Järjekordne talent Žalgirise süsteemis. Meil on palju andekaid mängijaid, aga vaid vähesed jõuavad kõige kõrgemale tasemele. Kõik on tema enda kätes.“

Varem on eestlastest Euroliigas platsil käinud veel Martin Müürsepp, Tanel Tein, Janar Talts, Kristjan Kangur ja Siim-Sander Vene.

Igapäevaselt lööb Kriisa kaasa Žalgirise duubelmeeskonnas, kus ta on üks liidreid. Debüüdi Kaunase esindusmeeskonna eest tegi ta Tallinnas, kui astus hooajaeelses kontrollkohtumises platsile Kalev/Cramo vastu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee