Raheem Sterling (esiplaanil).Foto: AFP/Scanpix
26. oktoober 2019, 18:25

Manchester City sai tugeva teise poolaja toel suure võidu ning astus liidrile kandadele

Manchester City sai täna Inglismaa meistriliigas kindla võidu, alistades kodus 3:0 Aston Villa. Kohtumisest kolme punktiga lahkuv tiitlikaitsja tõusis mööda eile ajalugu teinud Leicester Cityst, platseerudes kümne vooru järel tabelis teisele kohale.

Kui esimese poolaja jooksul ei jõudnud sihile keegi, siis teisel kolmveerandtunnisel perioodil tuli oodata vaid 20 sekundit. Suurepärases hoos olev Raheem Sterling sai kiirelt söödu Gabriel Jesusilt ning virutas palli puuriluku jalge vahelt sisse. Kõikide sarjade peale on Inglise koondislane tänavu löönud 13 väravat.

65. minutil duubeldas eduseisu David Silva, kes Kevin de Bruyne’ söödust õrna puutega mänguvahendi raamide vahele lükkas. Viis minutit hiljem sai City kirja kolmanda tabamuse, kui nurgalöögi järel sai löögile Ilkay Gündogan. Saksamaa koondislase akrobaatilist üritust ei õnnestunud peatada ei kaitsjatel ega väravavahil.

86. minutil jäi City vähemusse, kui teise kollase kaardi tõttu pidi väljakult lahkuma Fernandinho.

Võiduga kerkis tiitlikaitsja tabelis teiseks, möödudes eile ajaloo suurima võõrsilvõidu (9:0) saanud Leicester Cityst. Kolme punkti kaugusele jääb Liverpool, kes homme Tottenham Hotspuriga vastamisi läheb.