WRC

ÕL KATALOONIAS | Sebastien Ogier: Ott võitis stiilselt, ta väärib tiitlit teistest rohkem (8)

Henry Lääne, Salou, 27. oktoober 2019, 16:34
Sebastien Ogier Ott Tänakut embamas.Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool
"Muidugi olen Oti üle õnnelik. Kui keegi on elus midagi teeninud, tuleb inimeste üle rõõmu tunda," kostis kuuekordne autoralli maailmameister Sebastien Ogier, kelle jada lõpetas tänavu Ott Tänak.

Prantslane ja eestlane on endised meeskonnakaaslased, tänu millele pole ime, et nende sõprussuhe on hea. Ogier tunnistas, et pärast tema jaoks kulgenud keerulist nädalavahetust lõppes kõik loogiliselt – Tänak krooniti tšempioniks.

Saaremaalt pärit roolikeeraja oli eriti fantastilises hoos punktikatsel, kus tal õnnestus kindlustada nii tiitel kui ka Kataloonia ralli kokkuvõttes tõusta 0,4 sekundiga Dani Sordo ette teiseks.

Ogier' arvates võitis Tänak tiitli stiilselt. Ta jätkas: "Mulle meeldib see, sest võitsin oma esimese tšempionitrofee samamoodi. Kindlasti polnud nädalavahetus tema jaoks vaimselt lihtne, aga ta suutis kõigega hakkama saada. Hea töö!"

Samal teemal

Gallia kuke sõnul on palju põhjuseid, miks Tänak on suurepärane sõitja. "Pole küsimustki, et ta vääris tiitlit tänavu rohkem kui keegi teine. Otil oli kiirus ja ta tegi vähem vigu – sellest piisabki."

Eestlase triumf lõpetas 15 aastat kestnud prantslaste ülevõimu MM-sarjas. Kui Ogier tõusis hooaja kokkuvõttes poodiumi kõrgeimale astmele viimasel kuuel aastal, siis enne teda pistis üheksa tiitlit kotti Sebastien Loeb.

"Saame selle fakti üle prantslastena uhked olla. Pealegi, kõik asjad elus peavad ükskord lõppema," rääkis Ogier. "Ma ei kahetse midagi, sest andsin terve hooaja jooksul endast kõik, aga tänavu sellest ei piisanud. Homme on siiski juba uus päev, peame kõvasti edasi töötama ja tahame tulevikus Otile vastu hakata."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee