FC Flora - Paide linnameeskond.Foto: Tiit Tamme
27. oktoober 2019, 16:56

FC Flora jalgpallimeeskond võitis meistrivõistluste 34. voorus 1:0 Paide linnameeskonna ja kindlustas klubi ajaloo 12. Eesti meistritiitli.

Mäng vihmasajust läbimärjal Lilleküla staadionil näis pikalt tüürivat väravateta viigi suunas kuniks Flora tipuründaja Erik Sorga pääses 86. minutil Paide puuri suunas jooksu.

Flora kiirrünnak päädis sellega, et Paide äärekaitsja Karl Mööl tõmbas liiga parima väravaküti trahvikastis maha, teenis punase kaardi ning andis vastasele penalti. 20aastane Sorga asus seda ise lööma ja lõi palli kindlalt oma liigahooaja 29. väravaks.

Kuivõrd Paide ei suutnud järelejäänud minutitega vastuväravat lüüa, võisid Flora mängijad pärast lõpuvilet Eesti meistritena käed taeva poole visata. Meistrivõistluste lõpuni on veel kaks mänguvooru, kuid Flora edestab FCI Levadiat seitsme punktiga.

Flora 32aastasele peatreenerile Jürgen Hennile on see juhendajakarjääri esimene meistritiitel.

Flora tiitlid:  1993/94, 1994/95, 1997/98, 1998, 2001, 2002, 2003, 2010, 2011, 2015, 2017 ja 2019.