Martin Rump (paremal). Foto: B-Quik Racing
Ohtuleht.ee 28. oktoober 2019 19:22
Tais Chang International ringrajal peeti möödunud nädalavahetusel Thailand Super Series 7. ja 8. etapp, mis oli ühtlasi Eesti võidusõitja Martin Rumpi jaoks hooaja viimane võistlus.

Laupäevases sõidus juhtisid Rump ja tema kaassõitja Sandy Stuvik asjade käiku stardist finišini. Algusest kohe ohjad haaranud Stuvik kasvatas lähima konkurendi ees edu 6,5sekundini. Vahetuse üle võtnud Rump kindlustas esikohta iga ringiga ja finišis oli vahe teisena lõpetanud endise vormeliässa Rio Haryantoga 29,973 sekundit.

Ühtlasi kindlustasid Rump-Stuvik laupäevase etapivõiduga B-Quick Racingule ka meeskondliku meistritiitli.

Pühapäevane võidusôit kujunes tõeliseks vaatemänguks. Kuigi Rump oli reedeses kvalifikatsioonis konkurentidest 0,5 sekundit kiirem, otsustasid kohtunikud stardijärjekorras suuri korrektuure teha: põhjuseks kiirel ringil rajapiiridesse mitte mahtumine. 

Seega startis Rump teiselt kohalt. Kuna täis paagiga rajale läinud eestlane pidi oma vahetuse ajal käima ka boksis 12 sekundilist ajakaristust kandmas, andis ta Stuvikule vahetuse üle neljandana. 

Kaassõitja suutis aga finišijoone ületada esimesena, kuigi ühe ohtliku manöövri eest määrati talle tagantjärele viiesekundiline karistus, mistõttu langes Rump-Stuvik ekipaaž lõpuks teiseks. See oli aga piisav, et kindlustada Stuvikule sarja meistritiitel. Vaid kuuel etapil kaasa löönud Rump platseerus hooaja lõikes viiendaks. Am-Cupi võitjateks krooniti tiimikaaslasel Bilski-Kiks. 

Martin Rump: "Tulin Burirami hooaja lõpust viimast võtma. Tunnen Chang International rada praeguseks juba läbi ja lõhki. Audile sobib see rada hästi — ma nautisin täiel rinnal. Teadsin, et Sandy’l (Stuvik) on võimalus võita meistritiitel, seega vältisin üleliigseid riske.

Tulemuseks mitmes mõttes võidukas lõpp hooajale. Suur tänu kogu B-Quik tiimile ja Audile! Talvepaus on lähenemas. Kõnelused uue hooaja plaanide osas juba käivad. Olen optimistlik, et järgmise aasta sõidukalender saab olema samm edasi."