Jalgpall

PÜKSATA OTSUS! Bulgaaria rassistid said väiksema trahvi, kui boksereid välgutanud ründeäss (1)

Toimetas Karl Juhkami, 30. oktoober 2019 08:49
Bulgaaria vutifännid ei hoidnud oma arvamusi staadionil enda teada. Foto: PA Pictures/Scanpix
Euroopa jalgpalliliit (UEFA) määras lõpuks Bulgaaria ja Inglismaa kohtumises rassistlikke hüüdeid ja natsisaluute teinud fännidele karistuse, kuid rassismivastaste organisatsioonide arvates on tegemist munadeta otsusega. 

Kuigi UEFA president Aleksander Ceferin lubas oma avalduses "rassistide vastu sõtta minna", siis reaalsuses tuleb Bulgaaria koondisel tühjade tribüünide eest pidada kõigest kaks kohtumist ning alaliit peab rassistlike fännide tõttu oma kukrut kergitama 75000 euro võrra. 

Esmapilgul üüratuna tunduv trahv muutub aga tühiseks, kui võrrelda seda näiteks 2012. aasta EMil Taani ründajale Nicklas Bendtnerile määratud rahanõudega. Pärast värava löömist sponsorreklaamiga boksereid välgutanud ründajat trahviti 93 000 euroga. 

Nicklas Bendtner oma rohelisi boksereid demonstreerimas. Foto: Reuters/Scanpix

Rassismivastase organisatsiooni Kick It Out avaldus: "Oleme otsuses pettunud, kuid see pole üllatav. Meie silmis lasid nad (UEFA – toim.) käest võimaluse anda rassismi ja diskrimineerimise teemadele konkreetne vastus."

14. oktoobril sai Bulgaaria koduväljakul Inglismaalt 0:6 koslepi, kuid too kaotusmäng tuli kaks korda peatada fännide rassistlike hüüete ja natsisaluutide tõttu. Päev hiljem astus seetõttu ametist tagasi ka jalgpalliliidu president Borsilav Mihailov.

Samal teemal

15.09.2019
Bulgaaria jalgpalliliidu president astus pärast eilset rassismiskandaali tagasi
15.09.2019
Maagilise tähiseni jõudnud Cristiano Ronaldo tõusis nimekasse seltskonda, Bulgaaria fännid tegid oma margi täis

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee